K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Horizon: Zero Dawn překročilo hranici třech milionů prodaných kopií

Letošní hit pro PlayStation 4 zaznamenal už více než tři miliony prodaných kopií v maloobchodech. Kde se hra nejlépe prodávala?

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn FOTO: Sony

Povedené RPG s otevřeným světem, které vyšlo exkluzivně pro PlayStation 4 a vyvinulo jej studio Guerilla Games, dosáhlo zajímavého milníku. Podle nejnovějších informací se prodeje její fyzické verze vyšplhaly už na tři miliony.

Pokud půjdeme region po regionu, prodávala se následovně: Evropa vykoupila 52 procent z celkového počtu, což činí 1,5 milionů kopií, Spojené státy uzmuly druhou příčku s 24 procenty (748 tisíc) a třetí skončilo Japonsko, kde si lidé rozebrali téměř 217 tisíc kusů (7 procent).

V Evropě se hra nejlépe prodávala ve Spojeném království (306 tisíc), stříbrnou příčku získalo Německo s celkovým počtem 275 tisíc a Francie zaostala jen o 50 tisíc jednotek. Zbytek koláče si ukously ostatní státy.

img-responsive

Horizon Zero Dawn | foto: Sony

Tato čísla by byla velkým úspěchem i pro multiplatformní tituly, natož pro exkluzivitu. Vývojáři tím musí být potěšeni a doufáme, že jako odměnu pro svoje věrné fanoušky chystají pokračování.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Horizon: Zero Dawn překročilo hranici třech milionů prodaných kopií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.