reklama

Blizzard pracuje na několika nových značkách

Americký herní gigant možná v následujících letech rozšíří svoje portfolio o další zajímavé tituly.

Film Warcraft

Film Warcraft FOTO: Blizzardwatch

Blizzard je herní gigant, který stojí za veleúspěšnými tituly jako Diablo, Overwatch nebo World of Warcraft. A jeho portfolio se možná v příštích několika letech opět rozšíří, protože pracuje hned na několika nových značkách zároveň. Jejich oznámení ale nechtějí vývojáři uspěchat.

img-responsive

Overwatch | foto: Blizzard Entertainment

Během konference, na níž společnost sdělovala svoje finanční výsledky, prezident a spoluzakladatel Mike Morhaime mluvil o podpoře zajetých značek. Záhy ale dodal, že jeden ze zakladatelů Allen Adham se do firmy minulý rok vrátil a spolu s ním začaly i práce na úplně nových projektech.

„Pokud budeme mluvit jen o nových značkách, tak je naše pozice silnější než kdykoliv v minulosti. Angažujeme se v tvorbě nových IP," sdělil přítomným Morhaime. Blizzard prý také hledá další platformy, na které by mohli svoje hry rozšířit.

Své si řekl i Adham. Podle něj jsou do spousty připravovaných titulů zaimplementovány skvělé myšlenky, na nichž studio pracovalo ještě před jeho návratem. Zbytek jsou ale zbrusu nové IP.

„Nyní máme několik her v inkubační fázi, do jejichž vedení jsme dosadili ty nejzkušenější designéry... Vytvořit něco pro jakoukoliv platformu zabere dost času. A jak jsme ukázali v minulosti, nechceme vydávat tituly, které nenaplní očekávání našich fanoušků."

img-responsive

World of Warcraft | foto: Blizzard Entertainment

Pokud už jste začali jásat, tak svoji radost kroťte. Všechny rozpracované hry jsou teprve v inkubační fázi. To může znamenat, že nakonec ani nespatří světlo světa. Zářným příkladem může být jejich MMO Titan, které po dlouhých letech vývoje Blizzard zrušil...

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Blizzard pracuje na několika nových značkách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

17.01.2018 15:33 Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Zachraňte Transylvánii a na Halloween vypusťte ve World of Warships temnotu

26.10.2017 08:04 Rok se s rokem sešel a Dušičky jsou zpět. Halloweenská oslava ve World of Warships opět přichází se…

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.