Blizzard pracuje na několika nových značkách

Americký herní gigant možná v následujících letech rozšíří svoje portfolio o další zajímavé tituly.

Film Warcraft

Film Warcraft FOTO: Blizzardwatch

Blizzard je herní gigant, který stojí za veleúspěšnými tituly jako Diablo, Overwatch nebo World of Warcraft. A jeho portfolio se možná v příštích několika letech opět rozšíří, protože pracuje hned na několika nových značkách zároveň. Jejich oznámení ale nechtějí vývojáři uspěchat.

img-responsive

Overwatch | foto: Blizzard Entertainment

Během konference, na níž společnost sdělovala svoje finanční výsledky, prezident a spoluzakladatel Mike Morhaime mluvil o podpoře zajetých značek. Záhy ale dodal, že jeden ze zakladatelů Allen Adham se do firmy minulý rok vrátil a spolu s ním začaly i práce na úplně nových projektech.

„Pokud budeme mluvit jen o nových značkách, tak je naše pozice silnější než kdykoliv v minulosti. Angažujeme se v tvorbě nových IP," sdělil přítomným Morhaime. Blizzard prý také hledá další platformy, na které by mohli svoje hry rozšířit.

Své si řekl i Adham. Podle něj jsou do spousty připravovaných titulů zaimplementovány skvělé myšlenky, na nichž studio pracovalo ještě před jeho návratem. Zbytek jsou ale zbrusu nové IP.

„Nyní máme několik her v inkubační fázi, do jejichž vedení jsme dosadili ty nejzkušenější designéry... Vytvořit něco pro jakoukoliv platformu zabere dost času. A jak jsme ukázali v minulosti, nechceme vydávat tituly, které nenaplní očekávání našich fanoušků."

img-responsive

World of Warcraft | foto: Blizzard Entertainment

Pokud už jste začali jásat, tak svoji radost kroťte. Všechny rozpracované hry jsou teprve v inkubační fázi. To může znamenat, že nakonec ani nespatří světlo světa. Zářným příkladem může být jejich MMO Titan, které po dlouhých letech vývoje Blizzard zrušil...

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Blizzard pracuje na několika nových značkách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.