reklama

Nový Assassin's Creed představen

K dlouho očekávanému představení nového Assassin's Creed došlo podle očekávání na E3 konferenci Ubisoftu. Co jsme se o něm dozvěděli? To si můžete přečíst v článku!

Assassin's Creed: Origins

Assassin's Creed: Origins FOTO: Reprofoto Xbox.com

Už dlouhou dobu se spekulovalo o tom, do jakého období nás vývojáři zavedou nyní. V jednu chvíli bylo favoritem Japonsko, načež "spekulanti" přesedlali na Starověký Řím. Nejvíce se ale mluvilo o Starověkém Egyptě, kam nakonec (podle očekávání) Assassin's Creed Origins zamíří.

Vývojáři nezaháleli a dvouletou pauzu od vydání posledního dílu naplno využili. A znát to bude zejména na rozloze herního světa. Nečeká nás pouze jedno město, ale hned několik metropolí (Alexandrie a Memfis) obohacených o přilehlé okolí plné života, lidí, zvířat i vísek. Tvůrci si dávali opravdu záležet na tom, aby vše zapadalo do sebe. Podle svých slov chtěli zachovat kulturu tehdejšího Egypta, studovali tehdejší vegetaci, zvířectvo a všechny tyto poznatky přenesli do svého titulu.

Prohánět se po písčitých pláních i oázách budeme v kůži Bayeka, posledního z tradičních egyptských strážců zákona. Bayek ale nebude jediná hratelná postava. Že bychom se dočkali něčeho podobného jako v Assassin's Creed: Syndicate nebo Revelations?

V jakém období se Origins odehrává? Vypadá to, že je hra zasazena do roku 49 před naším letopočtem. Nakonec se tedy nedočkáme kýženého stavění pyramid a sfing, vynahradit nám to má prolínání třech světů - Egypta, Řecka a mocného Říma. Ve hře by se navíc měla objevit Kleopatra nebo samotný Julius Caesar.

Do hry je zaimplementován i RPG systém. Čeká nás tedy vylepšování postavy podobné tomu v AC: Syndicate, ale také vybavení. To nyní bude mnohem hlubší než v minulosti a výrazným způsobem ovlivní hratelnost. Základní zbraní prý nezabijete protivníka na jedinou ránu, pokud ale vylepšíte potřebné atributy, může se vám to podařit.

Výraznou změnou prošel i bojový systém. Nyní už vám k zabití nepřítele nebude stačit klikání levým tlačítkem myši a občasné krytí. Nad souboji už musíte přemýšlet a podle výbavy soupeře zvolit adekvátní zbraň. Každá totiž bude mít svoje speciální atributy a také dosah, jenž zde bude hrát větší roli než kdy předtím. Musíte si hlídat svoje postavení a odhadnout, zda-li na svého nepřítele dosáhnete. Pokud promáchnete, máte velký problém...

Assassin's Creed Origins vychází už letos 27. října na PC, Xbox One, PS4 a také nově oznámený Xbox ONE X, jehož výkonu naplno využije.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Assassin's Creed představen

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

22.08.2017 16:55 Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Během probíhajícího Gamescomu byl konečně oznámen čtvrtý díl…

Další hodiny zábavy: Pět nejlepších DLC všech dob

22.08.2017 16:48 Přídavky jsou dnes vývojáři zneužívány k ždímání peněz z nebohých fanoušků. Na trhu ale najdete i…

Middle-Earth: Shadow of War představuje další klan

22.08.2017 15:57 Mordor bude plný skřetích klanů. Už předtím jsme se dozvěděli o klanu zvaném Teror, nyní mezi ně…

Historické postavy v novém příběhovém traileru pro Assassin's Creed Origins

22.08.2017 15:54 O Assassin's Creed Origins se postará studio, které má na svědomí jeden z nejlepších dílů celé…

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  3. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  4. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  5. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

  6. Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.