reklama

Nový Assassin's Creed představen

K dlouho očekávanému představení nového Assassin's Creed došlo podle očekávání na E3 konferenci Ubisoftu. Co jsme se o něm dozvěděli? To si můžete přečíst v článku!

Assassin's Creed: Origins

Assassin's Creed: Origins FOTO: Reprofoto Xbox.com

Už dlouhou dobu se spekulovalo o tom, do jakého období nás vývojáři zavedou nyní. V jednu chvíli bylo favoritem Japonsko, načež "spekulanti" přesedlali na Starověký Řím. Nejvíce se ale mluvilo o Starověkém Egyptě, kam nakonec (podle očekávání) Assassin's Creed Origins zamíří.

Vývojáři nezaháleli a dvouletou pauzu od vydání posledního dílu naplno využili. A znát to bude zejména na rozloze herního světa. Nečeká nás pouze jedno město, ale hned několik metropolí (Alexandrie a Memfis) obohacených o přilehlé okolí plné života, lidí, zvířat i vísek. Tvůrci si dávali opravdu záležet na tom, aby vše zapadalo do sebe. Podle svých slov chtěli zachovat kulturu tehdejšího Egypta, studovali tehdejší vegetaci, zvířectvo a všechny tyto poznatky přenesli do svého titulu.

Prohánět se po písčitých pláních i oázách budeme v kůži Bayeka, posledního z tradičních egyptských strážců zákona. Bayek ale nebude jediná hratelná postava. Že bychom se dočkali něčeho podobného jako v Assassin's Creed: Syndicate nebo Revelations?

V jakém období se Origins odehrává? Vypadá to, že je hra zasazena do roku 49 před naším letopočtem. Nakonec se tedy nedočkáme kýženého stavění pyramid a sfing, vynahradit nám to má prolínání třech světů - Egypta, Řecka a mocného Říma. Ve hře by se navíc měla objevit Kleopatra nebo samotný Julius Caesar.

Do hry je zaimplementován i RPG systém. Čeká nás tedy vylepšování postavy podobné tomu v AC: Syndicate, ale také vybavení. To nyní bude mnohem hlubší než v minulosti a výrazným způsobem ovlivní hratelnost. Základní zbraní prý nezabijete protivníka na jedinou ránu, pokud ale vylepšíte potřebné atributy, může se vám to podařit.

Výraznou změnou prošel i bojový systém. Nyní už vám k zabití nepřítele nebude stačit klikání levým tlačítkem myši a občasné krytí. Nad souboji už musíte přemýšlet a podle výbavy soupeře zvolit adekvátní zbraň. Každá totiž bude mít svoje speciální atributy a také dosah, jenž zde bude hrát větší roli než kdy předtím. Musíte si hlídat svoje postavení a odhadnout, zda-li na svého nepřítele dosáhnete. Pokud promáchnete, máte velký problém...

Assassin's Creed Origins vychází už letos 27. října na PC, Xbox One, PS4 a také nově oznámený Xbox ONE X, jehož výkonu naplno využije.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Assassin's Creed představen

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Červen je měsícem slev! Kde nejlépe nakoupit?

27.06.2017 09:25 Chcete ušetřit? Kde se vyplatí nakupovat? Kde naopak ne? Vše naleznete v tomto podrobném přehledu!

Twitterový účet Detroit: Become Human si vystřelil z fanoušků Xboxu

23.06.2017 14:44 Na Twitterovém účtu připravované exkluzivity pro PlayStation 4 se objevil příspěvek, kde si tvůrci…

Související:

Nejčtenější články

  1. Twitterový účet Detroit: Become Human si vystřelil z fanoušků Xboxu

  2. Byl oznámen další ročník NHL

  3. Červen je měsícem slev! Kde nejlépe nakoupit?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.