reklama

Closed beta Quake Champions je již za dveřmi

Uzavřená beta nového Quaka se k nám blíží mílovýmí kroky. Co můžeme při jejím spuštění 6. dubna očekávat?

Quake Champions

Quake Champions FOTO: Bethesda Softworks

V Id Software vrcholí přípravy na spuštění closed bety hry Quake Champions. Tradiční střílečka si bere na mušku harcovníky FPS a představuje klasiku zaměřenou na vyplnění mezery 1v1 v tomto žánru s orientací na eSport.
Tim Willits poznamenal, že by též rád motivoval hlavní penzum současných "zákazníků" k týmové hře. Většina ostrostřelců se nyní vyžívá převážně v Jiráskovo Proti všem ... ehm, FFA.

Posunem žánru je začlenění hrdinů, kteří disponují pasivními vlastnostmi, které emulují pohyb nejen ze všech iterací této série, ale vybírají prvky i z konkurenčních projektů. K vidění tak je například wall jump.
Tradiční řežbu částečně ovlivňují aktivní schopnosti, které nabízí okamžitou výhodu. Ta se nejeví z dostupných záběrů jako natolik zásadní jako tomu je u jiných her, které hrdiny do žánru stříleček implementovali.

Studio se přiklonilo k modelu hry zdarma, kdy hráč dostane k dispozici jednoho hrdinu (Rangera) s pohybem odpovídajícím Quake Live. Ostatní hrdiny si "pronajímáte" za herní měnu.
Hardcore fanoušci si můžou objednat celou hru se všemi šampióny a prachy roztočit na batůžkách.

Backpacky obsahuji skiny nejen na hrdiny, ale i na zbraně. Po aréně tak můžete běhat například s Raketometem z Quake, Lightning Gunem z Quake 4 a Railem z Quake 2.

Pro potřeby Closed Bety jsou připraveny (zatím) tři mapy. První je Blood Covenant - totální předělávka klasické q3dm6, druhou je nová mapa Ruins od Sarnath, která navazuje na první známý příběh hrdinky Nyx, která se do snového světa šampiónů a nekonečných soubojů dostala při obraně artefaktu umožňujícímu transdimenzionální cestování. Ghost Walk je aktivní Abilitou Nyx a umožňuje jí být na 3 vteřiny neviditelnou a nezranitelnou.
Poslední oznámenou mapou je Burial Chamber, která podtrhuje inspiraci z díla H.P.Loverafta a je umístěna na svahy sopky Ngranek. Ta je dominantou ostrova Oriab a v knižní předloze přichystala hlavnímu hrdinovi nejednu nástrahu.

Na closed betu se můžeme těšit už 6. dubna. Pokud máte zájem a nemůžete se nového Quake již dočkat, do bety se můžete přihlásit na oficiálních webových stránkách hry.

Aktualizované informace a postřehy domácí komunity najdete na Facebooku Czech Quake a DISCORTU.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Closed beta Quake Champions je již za dveřmi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.