reklama

Aréna v Hearthstone si v do konce měsíce také projde změnou

Aréna je stálicí HS, která většinou neprochází zásadními změnami. Vždy šlo jen o malé úpravy draftování karet a získávání odměn, což v porovnání s blížícím se patchem bude slabý odvar. Co se tedy v aréně změní?

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft FOTO: Reprofoto Facebook

Hlavní bude změna formátu. Ten se změní na Standard a aréna bude sdílet rotaci karet s klasickým rankedem, ve kterém je tato praxe už nějaký ten pátek. S tím se pojí každoroční rotace karet a vývojáři změnu odůvodňují přílišným pickováním karet z Wildu. Příkladem může být množství picknutých Piloted Shredderů nebo Death's Bitů, což nemotivovalo hráče experimentovat s novými kartami. V minulosti se Blizzard snažil arénu separovat od zbytku herních módů, ale nejspíše nadešel čas otočit list a udělit nezbytnou podpásovku se změnami formátu a karet.

Nezůstane ovšem jen u změny formátu. Podle všeho se bude v aréně objevovat méně basic a classic karet, více spellů a méně neutral karet. Následně se zmenší šance na pick Flamestriku a Abbysal Enforcer o téměř 50%! Změny by nejspíše měly vést k rozmanitějším zápasům a přinutit hráče k pickování menších comb a synergií (například postavit balíček kolem N'Zotha nebo se vytvořit Jade Golem Druida). Asi jen čas ukáže správnost těchto rozhodnutí, ale bude určitě zajímavé vše z počátku sledovat.

V jednom z rozhovorů byla zmíněna i konkrétní šance na pick karet. 68% Common, 20% Rare, 9% Epic, 3% Legendary. Procenta platí pro pick 26 z 30 karet a zbylé 4 budou mít vždy alespoň rare kvalitu s větší šancí na epic, nebo legendary upgrade. Některé silné common karty se navíc budou ukazovat stejně často jako rare. Příkladem bude Fireball s porovnáním s Blizzardem (Fireball bude mít stejnou percentuální šanci na pick jako rare karty).

Nakonec jako třešničku na dort přidal Blizzard možnost draftovat zlaté karty v aréně. Pokud vlastníte například zlatý Eviscerate, první picknutý Eviscerate bude taktéž zlatý. Pokud vlastníte golden Eviscerate 2x, pak všechny stejnojmenné karty budou zlaté. Změna sice pěkná, ale pro casual hráče naprosto bezvýznamná. Všechny změny naběhnou na servery ještě v únoru, což je určitě příjemná zpráva pro všechny nedočkavé fanoušky.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Aréna v Hearthstone si v do konce měsíce také projde změnou

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Česko má první profesionální hráče počítačových her

  2. Dodatečná kvalifikace na Y-Games v CS:GO se ruší, turnaje se mohou zúčastnit všechny týmy

  3. Vývojáři Armored Warfare odhalují další novinku v aktualizaci 0.19

  4. Life is Feudal: MMO aspiruje na nejrealističtější MMO současnosti

  5. Mafia 3 dostala demo a první příběhové DLC

  6. Marvel’s Guardians of the Galaxy od Telltale startují dnes první epizodou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.