Nová vikinská strategie Northgard vstupuje do Early Accessu

První osadníci, obytné domky, těžba surovin... začínají takhle nějak vaše oblíbené herní chvilky? Pak by vás mohl zaujmout právě Northgard.

Northgard

Northgard FOTO: Shiro Games

Počínaje dneškem si můžete tuhle příjemně vyhlížející norskou strategii zahrát v předběžném přístupu. Ten bude spuštěn na Steamu za méně než hodinu. A na co se můžete těšit, pokud Northgardu dáte šanci?

Vývojáři z indie studia Shiro Games slibují, že na vás výměnou za 20 dolarů čeká unikátní mix objevování, budování vesnic od počátečního kamene a samozřejmě taky boje, silně ovlivněné norskou mytologií. Zní to slibně a do karet jim hraje i to, že za sebou mají už práci na skvěle hratelných Evoland 1 & 2.

img-responsive

Northgard | foto: Shiro Games

Ve hře převezmete kontrolu nad vikinským klanem, který přijíždí na neprobádané území nehostinných břehů Northgardu, aby zde založili osadu. Poté na řadu přijde sbírání surovin, vývoj společnosti a porážka všech, kteří by jí jakkoli ohrozili. A že jich nebude zrovna málo, ať už těch živých či těch, kteří už to mají nějakou dobu za sebou. Bojovat budete i s giganty a draky, to vše v těch nejdivočejších končinách.

V předběžném přístupu budete moci budovat na nově objeveném kontinentu Northgard, zatímco budete svým vikinským obyvatelům přiřazovat funkce a pozice ve společnosti. Zapotřebí bude každý obchodník, farmář, bojovník, námořník i znalci historie. Samozřejmostí je i pečlivé spravování surovin tak, abyste dokázali v krutých podmínkách plných nepřátel přežít. Mimo jiné na vás čeká i několik strategických módů pro výhru.

To vše je zatím obsahem pouhého předběžného přístupu, díky kterému vývojáři od hráčů získají tolik potřebný feedback aby následně mohli hru vydat v plné parádě, doplněnou o další klany, módy včetně toho multiplayerového, kampaně a propracovanější obchodní a diplomatický systém. Uvidíme, zda tato strategie přinese indie studiu ještě víc slávy, než předešlé úspěšné tituly.

Témata: Northgard | GAMIFIQUE.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nová vikinská strategie Northgard vstupuje do Early Accessu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.