reklama

Take On Mars opustí early access

Hra od českého studia Bohemia Interactive se po třech letech dostává z fáze early access a již brzy si tak budete moci zahrát její plnou verzi.

Take On Mars

Take On Mars FOTO: Bohemia Interactive Studio

Zabralo to dlouhou dobu než se vývojáři rozhodli, že je čas opustit vody early accessu a vydat své dílo. Není se však čemu divit, že to trvalo tři roky, neboť hra se potýkala s podstatným problémem. I když se jedná o na první pohled velice zajímavý nápad a spousta lidí byla zvědava a ochotna prozkoumávat herní povrch Marsu, hra kromě tohoto základního lákadla ze začátku nedokázala nabítnou žádnou další motivaci, proč si ji zahrát.

Aplikovalo se tedy několik strategií až byl implementován systém vylepšování vašich schopností a také možnost využít vozidla. To dodalo společně s příběhovým režimem ten správný nádech a není se tak čemu divit, že se objeví také ve finální verzi hry.

Co se týče zmíněného příběhového režimu. Ocitnete se v kůži kosmonauta Marka Willise, který musí přijít na to, jak přežít na této nehostinné planetě. Vystačit si však musí pouze se základními nástroji. Aby zde mohl být schopen přežít, bude si muset vybudovat nějaké přístřeší, aby dokázal přečkat smrtící počasí. A nesmíme samozřejmě také zapomenout na zajištění potřeb jako jsou například kyslík, voda a potrava.

Mnoho z vás si jistě všimlo poměrně velké podobnosti s knihou nebo filmem Marťan. Dokonce i jména jsou si až podezřele blízká. Nikdo zřejmě nebude popírat, že se právě tímto dílem nechali vývojáři inspirovat. Pokud to však vezmou dobře, nevidím v tom nic špatného a možná to i pomůže hře získat nějaké ty hráče navíc.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Take On Mars opustí early access

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. Legend Series #1 spolu s eSubou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.