reklama

Phoning Home dorazí na Steam 7. února

Roztomilá hra s robotem na styl Wall-E a průzkum neznámé a nebezpečné planety? Kdo by odolal.

Phoning Home

Phoning Home FOTO: ION Lands

Znáte jeden z nejpopulárnějších animovaných filmů této doby - Wall-E? Pokud ano, tak vás tato zpráva jistě potěší. Berlínské studio ION Lands, kde nechybí vývojáři stojící například za hrami jako jsou L.A Noire, Dreadnought, The Void a dalšími, totiž totiž oznámilo jejich nejnovější počin, který se jmenuje příhodným jménem - Phoning Home. Nezní vám to povědomě? Správně, vypadá to, že se totiž vývojáři lehce inspirovali klasikami jako jsou E.T., kde zazněla hláška "E.T. volá domů" a animákem Wall-E, který sklidil značné úspěchy v roce 2008. Je jen dobře, že se někdo odhodlal a po nemastné neslané herní adaptaci tohoto filmu se rozhodl vytvořit obdobu.

img-responsive

Phoning Home | foto: ION Lands

A o co ve hře vlastně půjde? Robot ztroskotá na neznámé planetě a snaží se dovolat domů. Na nás bude se androida ujmout a prozkoumávat cizí mimozemské těleso, které nám nic nedaruje. Především se budeme muset vypořádat s nehostinnou krajinou, jako jsou pouště a zmrzlé pustiny, a nebude chybět ani prastará civilizace, která pravděpodobně rozhodně nehodlá jednat mírumilovně. Čeká na nás i agresivní tamní fauna a flóra. Ovšem podle úst vývojářů na tohle dobrodružství nebudeme sami. Potkáme totiž přítele jménem ANI, drobného robůtka, který se vyzná v útoku na dálku a bude nám krýt kovová záda po celou cestu. Postupem času budeme ANI chránit a hledat suroviny, která nám pomohou navrátit se zpět na rodnou planetu. Mezitím nás nemine objevení hrozivého tajemství, jenž způsobila pád přepravní lodi. Vypadá to tedy, že survival bude klíčovým prvkem celé hry.

img-responsive

Phoning Home | foto: ION Lands

Atmosféru tomu dodá střádní dne a noci, rozsáhlé a rozmanité prostředí, nutná týmová spolupráce se společníkem ANIM a neustálá přítomnost nebezpečí číhajícího ve stínech.

"Phoning Home má obrovský svět plný překvapení a dá hráči pocítit vůni opravdového dobrodružství," prohlásil Marko Dieckmann, zakladatel ION LANDS. "Tato kombinace průzkumu a přežití hráče zvedne z židlí a zažijí díky němu něco, co nikdy předtím," dodává jedním dechem.

img-responsive

Phoning Home | foto: ION Lands

Hra má vyjít 7. února na Steamu i s podporou Macu a Linuxu. Tak co, troufáte si zachránit robota a dovézt ho spět na svou planetu? Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Phoning Home dorazí na Steam 7. února

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. PlayerUnknown's Battlegrounds za svůj první víkend v early access vydělalo 11 milionů dolarů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.