reklama

Razer oznámil odcizení dvou svých prototypů

Za informace vedoucí k dopadení pachatelů byla vypsána odměna ve výši 25 tisíc amerických dolarů.

Project Valerie

Project Valerie FOTO: YouTube

Velmi nemilé zprávy oznámil výkonný ředitel firmy Razer, Min-Liang Tan, na svém osobním profilu. Následuje citace jeho příspěvku:

„Právě jsem byl informován, že byly z našeho stánku v rámci veletrhu CES odcizeny dva z našich prototypů. Vyplnili jsme nutná hlášení a v současnosti spolupracujeme s vedením akce stejně jako s orgány činými v trestným řízení na řešení.
My v Razeru hrajeme tvrdě, ale fér. Na dokončení těchto přístrojů jsme pracovali několik měsíců a jsme hrdí na to, jak moderní a úžasné stroje jsme vyvinuli.
Prošetřujeme verzi krádeže, ale také průmyslové špionáže. Jedná se o velmi vážnou věc. Tohle je podvod a ty my neuznáváme. Tresty za podobné činy jsou vysoké a ten, kdo za tím vším stojí, zjevně není moc chytrý.
Jestli jste se akce zúčastnili a mohli byste nám poskytnout jakékoliv informace, kontaktujte nás na e-mailu legal@razerzone.com. Vše zcela důvěrně."

Prohlášení bylo následně doplněno:
„Potvrzujeme, že byly odcizeny dva kusy modelu Valerie. Přístroje zmizely z tiskové místnosti Razeru a to přibližně kolem čtvrté odpoledne, v neděli 8. ledna 2017. Za informaci vedoucí k nalezení pachatele byla vypsána odměna ve výši 25 tisíc dolarů (přibližně 640 tisíc korun českých)."

V celém znění lze originální příspěvek dohledat zde

Na závěr je třeba dodat, že toto není poprvé, kdy někdo Razeru ukradl jeho model. V roce 2011 se někdo vloupal do výzkumných laboratoří Razeru v Sanfranciského zálivu a odnesl si dva prototypy připravovaného modelu Razer Blade.

V rámci veletrhu CES 2017 představil Razer celkem dva nové prototypy - projekt Ariana a již zmíněný projekt Valerie.

Project Valerie

První automatizovaný laptom se třemi 4K displeji. Vytvořený tak, aby byl dostatečně výkonný i mobilní zároveň.

Projekt Ariana

První projekční systém vyvinutý přímo pro hraní her. Videoprojektor využívající ultraširoký objektiv, zvaný rybí oko, a pokročilé možnosti umožňující fakticky přenést libovolnou hru přímo do vašeho pokoje.

Razer v neděli oznámil, že projekt Ariana zvítězil v rámci “Best Gaming show honors" a "People’s Choice". Zařízení bylo dále nominováno v rámci cen "Best Home Theater Product" a "Best Disruption Tech awards". Ariana by měla vyjít koncem tohoto roku, vydání Valerie je stále neznámé.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Razer oznámil odcizení dvou svých prototypů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. PlayerUnknown's Battlegrounds za svůj první víkend v early access vydělalo 11 milionů dolarů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.