reklama

Blizzard zvažuje nerf některých karet z classic setu + Vyhlídky pro rok 2017

Je to nějaký ten pátek od posledního velkého nerfu a vývojářům se nejspíše stýská po klasickém zadupání hratelné karty do země (přiznejme si, že existuje velice málo případů adekvátních nerfů). V nejbližších měsících nás totiž s velkou pravděpodobností čeká několik nerfů a úprava classic setu.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft FOTO: Reprofoto Facebook

Nejedná se však pouze o nerfy, ale i o možné přesunutí některých karet do wildu, což by mohlo vyvolat dost výrazné změny v metagame. V nynější metě má velice výraznou stopu pirate warrior, midrange shaman a všechny relativně rychlejší decky (slušně řečeno). V blízké době má navíc odrotovat část karet ze standardu a v kombinaci s nerfy by to mohlo znamenat absolutní destrukci control balíků.

O těchto změnách se rozpovídal v jednom z rozhovorů hlavně Ben Brode a zmínil několik zajímavých informací a myšlenek. Celkově se rozhovor týkal classic setu, který podle Bena je a měl by i zůstat jedním z nejsilnějších ve hře. Jde totiž nejen o první karty, se kterými se začátečníci setkají, ale hlavně core celého standardu. Podotýká ale, že některé karty značně omezují budoucí tvorbu karet a musí tak občas v setu nějakou kartu změnit. Jako příklad udává Charge. Ten vývojáři změnili hlavně kvůli mechanikám v Gadgetzanu, aby mohli do hry přidat nové karty se zajímavou mechanikou (přiznejme si, že bez nerfu charge by nebylo moc příjemné sledovat 30/30 miniona za zlomek many s chargem).

Budoucí změny v Classic setu by se podle komunity mohli týkat například Azure Drake a některých silných legendárek, což samozřejmě v kombinaci s odrotováním Reno Jacksona není vůbec příjemná zpráva.

Jako další zmínil fakt, že ne všechny karty jsou vytvářeny pro competitive hraní a hráči by tyto karty měli brát s rezervou. Tento fakt je vidět například na Ice Ragerovi a jiných kouscích. Já osobně bych rád zmínil kartu Fandrala Steghelma. Toho Ben Brode v minulosti označil za spíše kartu pro zábavu, což dost odporuje jakémukoliv Druid balíčku. Může se tak očividně stát i malinkatá chybka v úsudku vývojářů a my můžeme jen doufat v precizně vybalancované karty.

Poslední část diskuze se týkala F2P hráčů a způsob jejich začlenění do takto rozsáhlé hry. Vývojáři se snaží nenutit hráče do kupování balíčků a dávají jim možnost dosáhnout vysokých ranků s relativně levnými balíčky. Bohužel jde ale vidět, že nejčastější cesta je právě přes aggro decky a my se můžeme jen modlit za lepší zítřky.

A vyhlídky na rok 2017?

Dost hráčů má smíšené pocity a nejeden fanoušek se bojí nerfů, které by mohli změnit rovnováhu sil mezi control a aggro balíky. samozřejmě s novým rokem přijde i nějaká ta adventura a expanze, ale to není až takové terno oproti dlouho diskutovanému tournament modu. V minulosti Blizzard upřednostnil práci na Brawl modu před Tournamenty a jelikož je to už nějaká doba, mohl by tento mode přijít už v tomto roce.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Blizzard zvažuje nerf některých karet z classic setu + Vyhlídky pro rok 2017

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. Legend Series #1 spolu s eSubou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.