reklama

Blizzard zvažuje nerf některých karet z classic setu + Vyhlídky pro rok 2017

Je to nějaký ten pátek od posledního velkého nerfu a vývojářům se nejspíše stýská po klasickém zadupání hratelné karty do země (přiznejme si, že existuje velice málo případů adekvátních nerfů). V nejbližších měsících nás totiž s velkou pravděpodobností čeká několik nerfů a úprava classic setu.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft FOTO: Reprofoto Facebook

Nejedná se však pouze o nerfy, ale i o možné přesunutí některých karet do wildu, což by mohlo vyvolat dost výrazné změny v metagame. V nynější metě má velice výraznou stopu pirate warrior, midrange shaman a všechny relativně rychlejší decky (slušně řečeno). V blízké době má navíc odrotovat část karet ze standardu a v kombinaci s nerfy by to mohlo znamenat absolutní destrukci control balíků.

O těchto změnách se rozpovídal v jednom z rozhovorů hlavně Ben Brode a zmínil několik zajímavých informací a myšlenek. Celkově se rozhovor týkal classic setu, který podle Bena je a měl by i zůstat jedním z nejsilnějších ve hře. Jde totiž nejen o první karty, se kterými se začátečníci setkají, ale hlavně core celého standardu. Podotýká ale, že některé karty značně omezují budoucí tvorbu karet a musí tak občas v setu nějakou kartu změnit. Jako příklad udává Charge. Ten vývojáři změnili hlavně kvůli mechanikám v Gadgetzanu, aby mohli do hry přidat nové karty se zajímavou mechanikou (přiznejme si, že bez nerfu charge by nebylo moc příjemné sledovat 30/30 miniona za zlomek many s chargem).

Budoucí změny v Classic setu by se podle komunity mohli týkat například Azure Drake a některých silných legendárek, což samozřejmě v kombinaci s odrotováním Reno Jacksona není vůbec příjemná zpráva.

Jako další zmínil fakt, že ne všechny karty jsou vytvářeny pro competitive hraní a hráči by tyto karty měli brát s rezervou. Tento fakt je vidět například na Ice Ragerovi a jiných kouscích. Já osobně bych rád zmínil kartu Fandrala Steghelma. Toho Ben Brode v minulosti označil za spíše kartu pro zábavu, což dost odporuje jakémukoliv Druid balíčku. Může se tak očividně stát i malinkatá chybka v úsudku vývojářů a my můžeme jen doufat v precizně vybalancované karty.

Poslední část diskuze se týkala F2P hráčů a způsob jejich začlenění do takto rozsáhlé hry. Vývojáři se snaží nenutit hráče do kupování balíčků a dávají jim možnost dosáhnout vysokých ranků s relativně levnými balíčky. Bohužel jde ale vidět, že nejčastější cesta je právě přes aggro decky a my se můžeme jen modlit za lepší zítřky.

A vyhlídky na rok 2017?

Dost hráčů má smíšené pocity a nejeden fanoušek se bojí nerfů, které by mohli změnit rovnováhu sil mezi control a aggro balíky. samozřejmě s novým rokem přijde i nějaká ta adventura a expanze, ale to není až takové terno oproti dlouho diskutovanému tournament modu. V minulosti Blizzard upřednostnil práci na Brawl modu před Tournamenty a jelikož je to už nějaká doba, mohl by tento mode přijít už v tomto roce.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Blizzard zvažuje nerf některých karet z classic setu + Vyhlídky pro rok 2017

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Nová vikinská strategie Northgard vstupuje do Early Accessu

  2. ScreaM oficiálně přichází do EnVyUs

  3. Aréna v Hearthstone si v do konce měsíce také projde změnou

  4. Mass Effect: Andromeda zveřejňuje hardwarové požadavky

  5. Nejnovější festivalová aktualizace 7.4 v League of Legends

  6. Total War: WARHAMMER čeká masivní rozšíření zdarma!

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.