reklama

Odstartoval další ročník speedrunningového maratonu Awesome Games Done Quick

Výtěžek z akce už tradičně poputuje na charitu.

Games Done Quick

Games Done Quick FOTO: Polygon

Myslíte si, že nějakou hru znáte jako své boty? Awesome Games Done Quick je opět tu, aby vás vyvedlo z omylu. Až do příští neděle bude zástup speedrunnerů dokazovat své schopnosti a navíc tak pomáhat v boji proti rakovině.

Jako každého půl roku (v létě se odehrává ještě Summer Games Done Quick), i tentokrát je na programu extrémně široká paleta her. Většina z nich staršího data vydání, ale najdou se i kousky z minulého roku jako Dark Souls 3, Doom nebo Mighty No. 9. A cíl? Dosáhnout co nejdříve konce hry za použití jakýchkoli prostředků. Což většinou znamená využívání bugů, na které jste sami ve hře nejspíše ani nenarazili.

Diváci mohou během akce posílat dary a přihazovat na různé sběratelské předměty související s prezentovanými hrami. Veškerý výtěžek pak putuje na účet Prevent Cancer Foundation, charitativní organizace zaměřené na prevenci a brzké odhalení rakovinových nemocí. Už několikrát se v rámci AGDQ podařilo vybrat přes jeden milion dolarů a letošní ročník pravděpodobně nebude výjimkou.

Akce probíhá nepřetržitě až do příští neděle a sledovat ji můžete přes Twitch. I pokud speedrunningu neholdujete, stojí za to se na stream občas kouknout a zjistit, jak se třeba System Shock 2 dá dohrát za 17 minut. Kompletní rozpis her najdete na webu.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Odstartoval další ročník speedrunningového maratonu Awesome Games Done Quick

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. PlayerUnknown's Battlegrounds za svůj první víkend v early access vydělalo 11 milionů dolarů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.