reklama

Odstartoval další ročník speedrunningového maratonu Awesome Games Done Quick

Výtěžek z akce už tradičně poputuje na charitu.

Games Done Quick

Games Done Quick FOTO: Polygon

Myslíte si, že nějakou hru znáte jako své boty? Awesome Games Done Quick je opět tu, aby vás vyvedlo z omylu. Až do příští neděle bude zástup speedrunnerů dokazovat své schopnosti a navíc tak pomáhat v boji proti rakovině.

Jako každého půl roku (v létě se odehrává ještě Summer Games Done Quick), i tentokrát je na programu extrémně široká paleta her. Většina z nich staršího data vydání, ale najdou se i kousky z minulého roku jako Dark Souls 3, Doom nebo Mighty No. 9. A cíl? Dosáhnout co nejdříve konce hry za použití jakýchkoli prostředků. Což většinou znamená využívání bugů, na které jste sami ve hře nejspíše ani nenarazili.

Diváci mohou během akce posílat dary a přihazovat na různé sběratelské předměty související s prezentovanými hrami. Veškerý výtěžek pak putuje na účet Prevent Cancer Foundation, charitativní organizace zaměřené na prevenci a brzké odhalení rakovinových nemocí. Už několikrát se v rámci AGDQ podařilo vybrat přes jeden milion dolarů a letošní ročník pravděpodobně nebude výjimkou.

Akce probíhá nepřetržitě až do příští neděle a sledovat ji můžete přes Twitch. I pokud speedrunningu neholdujete, stojí za to se na stream občas kouknout a zjistit, jak se třeba System Shock 2 dá dohrát za 17 minut. Kompletní rozpis her najdete na webu.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Odstartoval další ročník speedrunningového maratonu Awesome Games Done Quick

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. Otevřená beta Call of Duty? WWII odstartuje už v září

  4. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.