reklama

Final Fantasy XIV: Stormblood vyjde 20. června

Tak to přeci jen nevypadá, že by MMORPG žánr skomíral. S čím se vytasila společnost Square Enix?

Kdo z vás je dobrodruh připravený objevit dosud nepoznané?

Kdo z vás je dobrodruh připravený objevit dosud nepoznané? FOTO: Square Enix

Určitě jste již slyšeli o proslulém MMORPG Final Fantasy XIV. To poprvé vyšlo v roce 2010. Hra se dlouho neudržela, především díky nezajímavému prostředí, nesplněným očekáváním a zároveň ji trápila spousta problémů. To se vývojáři ze Square Enix rozhodli změnit roku 2013, kdy do herního světa vypustili vylepšenou, úplně přepracovanou verzi - A Realm Reborn. Po kultovním titulu World of Warcraft se hra umístila v žebříčku nejhranějších MMO her na druhém místě, má na kontě přes 5 milionů registrovaných hráčů a před necelými dvěma lety vyšla první expanze - Heavensward, která přinesla změnu ve fungování celé hry.

img-responsive

Nově se budete moci proletět i na tomto mountovi | foto: Square Enix

Jak je vidno, studio nelení. Dočkali jsme se totiž oznámení oficiálního vydání nejnovějšího přírůstku, datadisku Stormblood. Do kalendářů si poznamenejte 20. červen, protože právě tohoto dne na naše obrazovky expanze zavítá. Producent hry, Naoki Yoshida, se rozhodl poodhalit i pár střípků informací, co nás čeká. Podle oficiální zprávy nás čeká nové povolání Red Mage, zaměřené na DPS styl hry, tedy boj na dálku. Nebudou chybět ani nové dungeony a raidy, ve kterých nalezneme pokračování hlavního příběhu a ta největší monstra, s jimiž jsme měli dosud tu čest bojovat. Hlavní novinkou je ovšem možnost plavat a potápět se, po které hráči volají už léta. Tato mechanika se každopádně omezí pouze na určité oblasti. Jak velké budou, na to si musíme počkat.

Zatím to zní více než dobře a pokud vývojáři dodrží všechny sliby, možná bude toto nadějné MMORPG opět překypovat životem. Jak to dopadne se tak jako tak dozvíme již za pár měsíců. Pokud byste si rádi hru předobjednali, musíte počkat do 24. ledna. Jako bonus se 18.-19. února na European Fan festivalu dozvíme další podstatné informace.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Final Fantasy XIV: Stormblood vyjde 20. června

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. PlayerUnknown's Battlegrounds za svůj první víkend v early access vydělalo 11 milionů dolarů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.