reklama

Diablo III vzkřísí temné kobky z prvního dílu, vrací se i nekromancer

Blizzcon 2016

Tak trochu podivný comeback.

Diablo III

Diablo III FOTO: Blizzard Entertainment

Diablo letos slaví dvacet let od vydání prvního dílu a Blizzard se to rozhodl oslavit ve velkém stylu. Ne, Diablo IV oznámeno nebylo. Ne, ani datadisk k trojce. Ani remaster dvojky. Remake jedničky. Ale ne tak, jak byste asi čekali.

V rámci tzv. Darkening of Tristram se D3 objeví podezřele povědomý, 16patrový dungeon. Hádáte správně, budou to kobky pod tristramskou katedrálou, i se všemi bossy. Doufejme, že i s jejich původním vzhledem. Jenom v rámci téhle lokace by se měl vrátit i pohyb do 8 stran, slíbeny byly i filtry, které hru „rozpixelizují“, a devadesátkami inspirované audio.

img-responsive

Diablo III | foto: Blizzard Entertainment

Nerad bych zněl jako nenávistný odpůrce Diabla III, protože jsem spíš pravý opak, ale tohle je jeden z nejhorších nápadů, které mohli vývojáři realizovat. I když to bude úplně ta samá kobka, do poslední cihly, nebude to mít ani zdaleka blízko k jedničce. Ta měla atmosféru, jakou Diablo III nemá šanci emulovat. Ve trojce všechno hýří barvami jak matějská pouť a boj vypadá jako by studená válka přerostla v horkou. Nebudeme si nic nalhávat, na tom nějaký filtr a starý systém pohybu nic nezmění.

Ale k trochu šťastnějším zprávám. Trochu. Příští rok do hry přibydou dvě lokace: Shrouded Moors a Temple of the Firstborn. Budou to další v řadě prostředí, které byly součástí předcházejících patchů, takže budou obsahovat alespoň náznak příběhu a přístupné budou skrz Adventure Mode. Ale buďme upřímní, ve výsledku to budou jen dva nové tile sety pro Greater Rifts, nic víc.

Fanoušky druhého dílu by mohlo – čistě teoreticky – zajímat, že na rychlík do stanice Diablo III nasedla jedna velice oblíbená classa – necromancer. Ano, bělovlasý frontman metalové kapely, který si své fanoušky tahá všude s sebou, přitáhne do trojky svůj kostěný arzenál s řadou starých kouzel. Chybět nebudou klasiky jako Corpse Explosion, Bone Spear nebo – tentokrát snad už použitelný – Blood Golem. Podobně jako všechny povolání v D3, i nekromancer bude mít ženskou variantu.

Plní nadšení? Tak se doporučuji něčeho chytnout. Necromancer se vám ve hře odemkne po tom, co si koupíte Rise of the Necromancer Pack, jenom pěkně pojmenované DLC. Kromě jednoho polování bude balík obsahovat ještě peta, dva sloty na postavy a dva sluhy v truhle, rámeček, prapor… v zásadě jen samé vizuální zbytečnosti. Cena zatím naštěstí nebyla oznámena, tak snad si Blizzard všimne nepříliš nadšeného přijetí téhle novinky a cenu tomu přizpůsobí.

A to je oslava 20 let Diabla. Ani nedokážu vyslovit, jak mě to jako fanouška série zklamalo a nejsem sám. Je sice obdivuhodné, že se Blizzard hře stále věnuje, i dva roky po Reaper of Souls, ale přinejmenším nový datadisk je potřeba jako sůl. Na nostalgii a neustále se opakujících sezóny Blizzard hru jen těžko udrží naživu.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Diablo III vzkřísí temné kobky z prvního dílu, vrací se i nekromancer

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nové RPG Crypt Crawlers bude pokaždé odlišné

20.08.2017 10:56 Nové nezávislé RPG nabídne zajímavý otevřený svět a odlišné dobrodružství pro každého. Musí ale…

Film na motivy Uncharted bude podobný Indiana Jonesovi

20.08.2017 09:53 Na snímku se pracuje už řadu let, ale stále jsme neviděli výsledek. Nyní jsme se však dočkali…

Pět nejlepších demoverzí všech dob. Hráli jste je?

19.08.2017 19:30 Demoverze mají za cíl upoutat pozornost na plnou hru. Těmto se to povedlo na výbornou!

Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

19.08.2017 16:55 Středověk má svoje kouzlo, které pohltilo i spoustu vývojářů. Které hry z tohoto období byste…

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. GTA V zraje jako víno! Nový mód s ním dělá zázraky

  3. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  4. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  5. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  6. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.