reklama

Dishonored 2 dá každému strážnému vlastní příběh

Rozhodněte se sami, jestli si dýku v krku zaslouží.

Dishonored 2

Dishonored 2 FOTO: Bethesda Softworks

Říkáte si občas, jestli jste náhodou nějakou rodinu nepřipravili o otce a poslali do záhuby, zatím co s napětím čekáte, co udělá jeho mrtvola při setkání s chodníkem po pádu z osmého patra? Já tedy ne, ale věřím, že na světě existují i lidé, jejichž morální kompas není na permanentní dovolené. Ale Dishonored 2 má v plánu s tím trochu zamávat.

V pokračování povedené stealth hry od Arkane Studios by měl mít každý strážný, který se vám po cestě k cíli připlete do cesty, vlastní příběhové pozadí. Upozornili na to kolegové z PC Gameru. Ti měli šanci si po boku dvou vývojářů z Arkane prohlédnout nový level odehrávající se v muzeu Royal Conservatory.

Je docela běžné, že ve hrách, především těch „tichých“, můžete sem tam odposlechnout nějaký rozhovor a dozvědět se něco o svých obětech, ale dvojka Dishonored jde ještě trochu dál. Napůl živé, napůl mechanické Srdce (The Heart) z předchozího dílu rozšiřuje svoje pole působnosti i na vyprávění nejdůležitějších momentů z lidských životů. O jednom ze strážných v představeném levelu tak třeba odhalilo, že svým počínáním umožnil, aby se stal násilný čin. Jednohlasně potom bylo vývojáři a redaktorem odhlasována jeho smrt.

Ačkoli se to může zdát jenom jako pomůcka pro hráče, co si potrpí na trochu toho role-playingu, ve skutečnosti to ovlivňuje celou hru. Zabíjením v Dishonored normálně šíříte chaos (a mor) a přímo si tak říkáte o špatný konec. Ve dvojce už bude záviset na předchozím životě postavy a to ovlivní její „hodnotu“. Když zabijete krutého násilníka, navýší to chaos méně, než když zabijete mírumilovného otce od rodiny.

Jak už jsem podotknul, není to úplně nejoriginálnější nápad, ale je sympatické, že se hry stále častěji vydávají tímto směrem. Některé to sice chytnout za špatný konec, jako třeba Watch Dogs, ale připravované RPG Vampyr zase plánuje tento systém rozšířit a navázat na něj i rozhodnutí ovlivňující okolní svět. Jsem zvědav, jakou moc nad hráčem nakonec získá Dishonored. Trochu se obávám, aby se příběhy nezačaly opakovat, to by příliš nepomohlo. Ale Arkane Studios už „pár“ her vytvořili, tak snad si to uvědomují.

Dishonored 2 vychází 11. listopadu na PC, Xbox One a PS4.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dishonored 2 dá každému strážnému vlastní příběh

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

22.08.2017 16:55 Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Během probíhajícího Gamescomu byl konečně oznámen čtvrtý díl…

Další hodiny zábavy: Pět nejlepších DLC všech dob

22.08.2017 16:48 Přídavky jsou dnes vývojáři zneužívány k ždímání peněz z nebohých fanoušků. Na trhu ale najdete i…

Middle-Earth: Shadow of War představuje další klan

22.08.2017 15:57 Mordor bude plný skřetích klanů. Už předtím jsme se dozvěděli o klanu zvaném Teror, nyní mezi ně…

Historické postavy v novém příběhovém traileru pro Assassin's Creed Origins

22.08.2017 15:54 O Assassin's Creed Origins se postará studio, které má na svědomí jeden z nejlepších dílů celé…

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  3. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  4. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  5. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

  6. Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.