K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Hackeři získali z českého obchodu přes 100 tisíc hesel a emailových adres

Přestože k celému incidentu došlo v loňském roce, skutečný dopad se projevil až nyní.

Hackeři ukradli emailové adresy i hesla

Hackeři ukradli emailové adresy i hesla FOTO: Pixabay

V polovině tohoto pracovního týdne přišla zákazníkům obchodu Xzone do emailu dosti neříjemná zpráva: před více než rokem zaznamenali hackerský útok na své stránky. Původně vedení myslelo, že se jednalo o poměrně neškodný útok, po roce ale objevilo opravdový rozsah škod.

Původně měli hackeři ukrást jen zhruba 30 kódů do her. To by nebyl ve výsledku zase až takový problém. Zneužili chybu v době, kdy obchod začínal s novou službou. Poté, co se jim to povedlo, byla chyba odstraněna a byla zvýšena bezpečnost serverů. To všechno proto, aby k podobnému útoku již nikdy nedošlo. Jenže v tu dobu se ještě nevědělo, že hackeři neútočili kvůli kódům do her, ale šli po úplně něčem jiném.

V polovině tohoto týdne se ukázalo, že spolu s klíči, získali hackeři zhruba 108 tisíc emailů zákazníků, a co hůř, hackerům se podle všeho podařilo v databázi prolomit šifrování a získali tak i hesla. Obchod vše prošetřuje a podniká kroky k zásadním opatřením proto, aby se situace v budoucnu už neopakovala.

Všem zákazníkům byla samozřejmě ihned resetována jejich hesla. Upozornění týkající se tohoto preventivního kroku by se mělo objevit v jejich emailových schránkách. Změna hesla se dá provést přímo na hlavní stránce Xzone obchodu ZDE. Doporučuje se také změna hesla všude, kde jste měli stejné heslo jako právě v tomto zmiňovaném obchodu.

Témata: Hacker
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hackeři získali z českého obchodu přes 100 tisíc hesel a emailových adres

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.