Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Pokud nezaspí začátek hry.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI FOTO: Firaxis

Šestá Civilizace se pomalu blíží ke svému datu vydání a společně s tím se odhalují i další hratelné národy. Nejnovějším oficiálně potvrzeným přírůstkem na soupisku budou Sumerové, kteří se společně se svým králem Gilgamešem vrací po krátké odmlce způsobené pátou Civkou. V té dostaly přednost jiné mezopotámské civilizace, Babylon a Asýrie.

Výhody Sumerů oproti ostatním národům jsou situované hlavně do brzké fáze hry. Jejich unikátní jednotka, válečný vůz, je přístupná už od začátku hry a na rozdíl od běžné kavalerie netrpí postihy při boji s kopiníky a jinými antikavalerijními jednotkami. Válečný vůz navíc dostává více bodů na pohyb, pokud začíná kolo v otevřeném terénu. Speciální budovou Sumerů je „nečekaně“ ziggurat, který poskytuje kulturní a výzkumné body, pokud stojí vedle řeky. Ale musíte počítat s tím, že ho nejde postavit v kopcích.

Další věc, která přímo vybízí k aktivnímu stylu hry, je, že při zničení barbarské osady dostanou Sumerové navíc ještě stejný bonus jako při objevení domorodé vesnice (náhrada za ruiny v Civ V). A nakonec schopnost samotného Gilgameše. Ta má hned několik částí. Zaprvé, Sumerové mohou vyhlásit válku komukoliv, kdo už válčí s jedním z jejich spojenců, bez normální penalizace. Zadruhé, najímání jednotek od městských států stojí o polovinu méně. A to nejlepší na konec: ve válce se společným nepřítelem sdílí sumerské jednotky odměny za plundrování a zkušenosti s nejbližší jednotkou spojence v okruhu 5 polí.

Vypadá to, že Gilgameš bude v úvodní fázi hry hodně žádaným spojencem. V alianci s podobně zaměřeným civilizacemi, třeba Dánskem nebo Aztéky, bude moct napáchat velkou paseku a nabrat oproti soupeřům potřebný náskok. Protože s tím, jak se hra posune do pokročilejších ér, síla Sumeru znatelně upadne a nastoupí národy s aktuálnějšími bonusy.

Civilization VI vychází 21. října pouze na PC.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sumerové pod vedením Gilgameše budou v Civilization VI ideálním spojencem do války

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.