reklama

Fanoušek vytvořil vlastní remake Resident Evil 2

S remaky se v poslední době roztrhl pytel, vždyť zrovna minulý měsíc vyšla další verze prvního Resident Evilu, ale tento případ je přeci jen trochu odlišný. Za celým projektem totiž stojí jeden jediný člověk. Výsledek jeho práce si ale bohužel nezahrajeme.

Remake Resident Evil 2

Remake Resident Evil 2 FOTO: Reprofoto YouTube

První záběry, které zobrazovaly pasáže z Resident Evil 2, ale s third person kamerou a zaměřovačem po vzoru Resident Evil 4, se objevily už před necelým rokem. Všechno měl na svědomí programátor Rod Lima, pro kterého to byl způsob, jak se naučit pracovat s UDK (Unreal Development Kit) pro Unreal Engine 3. Modely a textury importoval z on-rail střílečky Resident Evil: Darkside Chronicles pro Nintendo Wii, přidal vlastní kód a výsledek se mu zdál natolik povedený, že se s ním pochlubil celému světu.

Nedávno se pak objevilo další video, které už ukazuje celý průchod hrou za Claire. Gameplay ve stylu RE4 nakonec ustoupil tomu původnímu, vrátila se tedy fixní kamera a neohrabané ovládání, které je pro staré Resident Evily tak ikonické. Kvalita textur má sice do dnešních standardů pořádně daleko, ale i tak jde o mohutný upgrade oproti původní verzi hororové klasiky z roku 1998.

Pokud jste ale stejně jako já těšili na návrat do Raccoon City, připravte se na zklamání. Ačkoliv byl autor žádostmi doslova bombardován, nemá v plánu svůj projekt uvolnit pro ostatní kvůli strachu z reakce Capcomu. Není se čemu divit, japonské společnosti už v minulosti prokázaly, že nejsou fanouškovským remakům příliš nakloněny.

 
Témata: Resident Evil 2
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fanoušek vytvořil vlastní remake Resident Evil 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

29.09.2017 14:00 V poslední době je strategických her opravdu málo. Větší studia raději sahají po jiných žánrech,…

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.