reklama

Resident Evil 7 se vrací k hororovým kořenům série a zkouší VR

E3 2016

Připravte si záložní spoďáry.

Resident Evil 7

Resident Evil 7 FOTO: Capcom

Už se to zdálo nereálné, ale série Resident Evil se konečně vrací k tomu, co ji poprvé proslavilo – horor. I když z dnešního pohledu, kdy se studia předhánějí, kdo vyplodí temnější a děsivější hru, je představa, že se první Resident Evil proslavil svými hororovými prvky a atmosférou, trochu úsměvná. Ale už Alone in the Dark ukázalo, že i s omezenými grafickými možnostmi jde hráče vyděsit k smrti.

V tomto případě ale „návrat ke kořenům“ možná trochu nesedí. Z prvních ukázek to totiž vypadá, že se kyvadlo z pozice „sto procent akce, nula procent hororu“ přesunulo úplně na opačnou stranu. Viděli jsme strašidelný dům, ještě strašidelnější VHS kazety, možná duchy (kteří měli být původně už Resident Evil 4 než byl tento nápad nakonec zavrhnut), ale zbraně byste hledali marně a zombie se taky na výsluní příliš nechtělo. Nicméně Capcom se dušuje, že půjde pořád o survival horor, žánr který Resident Evil prakticky vytvořil.

Další zajímavá věc na Resident Evil 7 je, že to zkouší s VR. Místo pohledu ze třetí osoby tak Resi poprvé zkouší first-person pohled, jako by se Capcom chtěl vysmát Konami a „obnovit“ Silent Hills pod svojí značkou, který si budete moct vyzkoušet s Playstation VR headsetem. Okolo toho, jestli bude hra podporovat i HTC Vive a Oculus Rift je zatím ticho, ale na PC i Xbox hra dorazí.

Resident Evil 7 vyjde 24. ledna. Hráči na PS4 si navíc už nyní můžou vyzkoušet exkluzivní demo The Beginning Hour, které je v zásadě prequel k proslulému VR prototypu KITCHEN z loňské E3. To ještě nikdo netušil, že se z toho extrémně děsivého dema, se nakonec vyklube Resident Evil.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Resident Evil 7 se vrací k hororovým kořenům série a zkouší VR

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.