K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Resident Evil 7 se vrací k hororovým kořenům série a zkouší VR

E3 2016

Připravte si záložní spoďáry.

Resident Evil 7

Resident Evil 7 FOTO: Capcom

Už se to zdálo nereálné, ale série Resident Evil se konečně vrací k tomu, co ji poprvé proslavilo – horor. I když z dnešního pohledu, kdy se studia předhánějí, kdo vyplodí temnější a děsivější hru, je představa, že se první Resident Evil proslavil svými hororovými prvky a atmosférou, trochu úsměvná. Ale už Alone in the Dark ukázalo, že i s omezenými grafickými možnostmi jde hráče vyděsit k smrti.

V tomto případě ale „návrat ke kořenům“ možná trochu nesedí. Z prvních ukázek to totiž vypadá, že se kyvadlo z pozice „sto procent akce, nula procent hororu“ přesunulo úplně na opačnou stranu. Viděli jsme strašidelný dům, ještě strašidelnější VHS kazety, možná duchy (kteří měli být původně už Resident Evil 4 než byl tento nápad nakonec zavrhnut), ale zbraně byste hledali marně a zombie se taky na výsluní příliš nechtělo. Nicméně Capcom se dušuje, že půjde pořád o survival horor, žánr který Resident Evil prakticky vytvořil.

Další zajímavá věc na Resident Evil 7 je, že to zkouší s VR. Místo pohledu ze třetí osoby tak Resi poprvé zkouší first-person pohled, jako by se Capcom chtěl vysmát Konami a „obnovit“ Silent Hills pod svojí značkou, který si budete moct vyzkoušet s Playstation VR headsetem. Okolo toho, jestli bude hra podporovat i HTC Vive a Oculus Rift je zatím ticho, ale na PC i Xbox hra dorazí.

Resident Evil 7 vyjde 24. ledna. Hráči na PS4 si navíc už nyní můžou vyzkoušet exkluzivní demo The Beginning Hour, které je v zásadě prequel k proslulému VR prototypu KITCHEN z loňské E3. To ještě nikdo netušil, že se z toho extrémně děsivého dema, se nakonec vyklube Resident Evil.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Resident Evil 7 se vrací k hororovým kořenům série a zkouší VR

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.