reklama

Starý svět čeká na své dobyvatele, Total War: Warhammer je venku

Stará série s novou šťávou.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer FOTO: Creative Assembly

Ať už jste fanouškem sérií Total War a Warhammer, nebo ne, pokud jste v poslední 12 měsících nežili schovaní pod kamenem, nejspíše vám neušlo, že dnes vychází dlouho očekávaná strategie Total War: Warhammer. Co od ní nakonec tedy můžete očekávat?

Pro Total War jde o vůbec první pokus opustit historické reálie a proniknout do světa fantasy. Léty prověřená herní kostra zůstává. Na kampaňové mapě se budete snažit prostřednictvím diplomacie i války rozšířit a udržet svou říši, v monstrózních real-time bitvách pak zase přijde na řadu taktizování, využívání schopností hrdinů a nově i magie.

Na výběr máte ze čtyř ras, které se ale liší více než jakékoliv frakce v dosavadních „Total Warech“. Můžete se pokusit sjednotit zelenokožce pod praporem Waaaaghu a zatopit svět jako živé tsunami. Za Říši se vaším úkolem stane sjednocení a ochraňování teritorií ve jménu císaře Karla Franze. Trpaslíci zase touží pomstít staré zrady pečlivě zaznamenané v prastaré Knize křivd. A upíří hrabata? Těm jde hlavně o zkázu, zmar, přeměňování země v nehostinnou pustinu a nové vojáky pro jejich legie mrtvých.

Hlavně neočekávejte mír a pohodlí, s každým odehraným tahem se zvyšuje riziko invaze armád Chaosu, a pokud se jim nepostavíte, celý svět se rázem může ocitnout pod nadvládou jejich bohů.

„Těžko si představit lepší spojení dvou úžasných britských sérií než Total War a Warhammer,“ řekl o hře vedoucí projektu Ian Roxburgh. „Tato hra představuje kombinaci bohatého světa, jehož příběhy vznikají už celá desetiletí, s více než 15 lety zkušeností na poli RTS, a domníváme se, že jsme splnili svůj slib vdechnout tomuto titulu život způsobem, o jaký se dosud nikdo ani nepokusil.“

Total War: Warhammer vyšel pouze pro PC a pokud si příliš nerozumíte s angličtinou, tak vás určitě potěší, že si u hry můžete vybrat i české titulky. Pokud si hru navíc koupíte ještě tento týden, dostanete „zdarma“ DLC s další rasou, Chaos Warriors, která nabízí zase trochu odlišný styl hraní.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Starý svět čeká na své dobyvatele, Total War: Warhammer je venku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.