Sasha 'Scarlett' Hostyn opouští StarCraft a bude se věnovat Dota 2

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších hráček StarCraft II oznámila své plány do budoucna. Co je za jejím rozhodnutím opustit StarCraft II scénu a věnovat se profesionálně Dota 2?

Scarlett

Scarlett FOTO: Facebook

Stále jen dvacetiletá Sasha "Scarlett" Hosty je bezesporu jednou z nejznámějších e-sport hráček posledních let a ve StarCraft II dosáhla pozoruhodných úspěchů. Jen v singlu se jí na turnajích podařilo vyhrát celkem více než $100 000. V rozhovoru pro The Guardian se rozpovídala o změnách, které plánuje ve svém životě.

Hlavním důvodem pro odchod z profesionální SCII scény po více než čtyřech letech je podle jejích slov únava a touha po změně. A proč zrovna Dota 2? Osobně je pro ni velmi důležité vybalancování hry a kombinační možnosti, stejně jako je tomu u SCII. Pokud bude úspěšná tak se jí podaří něco, čeho dosáhlo velmi málo profesionálních hráčů.

Další plánovanou změnou je univerzitní studium. Jak sama říká, chce být připravena na období, kdy se již e-sportu nebude věnovat. Co za obor by chtěla studovat, se ještě nerozhodla, ale ve hře je koreanistika a počítačové vědy.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sasha 'Scarlett' Hostyn opouští StarCraft a bude se věnovat Dota 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.