reklama

EU Vrcholy a pády - Vitality vs Fnatic

Po dvou týdenní, přípravné pauze se vrací evropská LCS se zápasy playoff. Vyřazovací pavouk proti sobě postavil první soupeře tým Vitality a Fnatic.

EU LCS 2016

EU LCS 2016 FOTO: Riot Games

EU LCS playoff

Jarní sezóna LCS skončila a po "odpočinku" se program berlínského studia opět zaplní zápasy a fanoušky League of Legends. Všechny týmy postupující do čtvrtfinále, již čeká Rotterdamská aréna Ahoy. Zápasy playoff můžete sledovat o víkendech od 2. až do 16. dubna. 

img-responsive

Rotterdam aréna Ahoy | foto: Riot Games

Playoff 6.6

Celé playoff se hraje v aktualizaci 6.6. Naneštěstí po dobu playoff bude nový hrdina Aurelion Sol neaktivní a hráči ho nebudou moci využít. Po taktické stránce můžeme očekávat dvojitý teleport se zaměřením na kontrolu pohybu/tlaku minionů a přečíslení soupeře. První rotace a zákazy šampionů se budou stahovat kolem těchto momentálně silných šampionů:

Horní linka: Poppy, Trundle, Maokai, Nautilus, Gragas, Ekko, Graves

Střední linka: Azir, Corki, Lissandra, Zed, Varus, Twisted Fate

Džungle: Nidalee, Kindred, Gragas, Elise

Střelec: Sivir, Jhin, Kalista,

Support: Alistar, Braum 

img-responsive

EU playoff pavouk | foto: Riot Games

Vitality vs Fnatic

První vyřazovací souboj jarní části evropské LCS proti sobě postavil favorizovaný tým Vitality (VIT) a mírně podceňovaný tým Fnatic (FNC). Oba týmy si plně uvědomovaly důležitost postupu a chtěly výhrou potěšit své esport fanoušky. Tvrdý, 4.zápasový maraton byl toho příkladem.

1. hra - Farmfest

VIT šli do zápasu s jasnou identitou orientovanou na týmový boj. FNC naproti tomu zvolili pomalu sílící 1-3-1 kompozici a dala tak svému soupeři možnost potrestat jejich slabiny v prvních 25. minutách hry. I přesto, že tým VIT měl všechny trumfy ve svých rukách jejich hra byla velmi pasivní a netlačila protivníka do nevýhodných šarvátek a prohlubování jejich počáteční výhody. Naproti tomu tým FNC hrál aktivně a nutil soupeře k jejich hře rozdělení tlaku 1-3-1. To mělo ultimátně za následek výhry jejich silné kompozice díky této taktice a čisté hře. Speciálně skvěle zahrál Spirit s Kindred a Febiven s Kassadinem.

2. hra - Výbušná hra. Skvělá ke sledování

FNC nepodcenili fázi výběru šampionů a sestavili taktiku 1-3-1 s cílem přečíslit soupeře. Byla založená na kombinaci ultimátek Sivir a Lissandry podpořené dvojitým teleportem. Tato taktika je známa, už několik týdnů, ale tým VIT byl naprosto nepřipraven. Tým FNC 2x do 20. minuty úplně vymazal tým VIT pod jejich věží a svou převahu čistě udržoval do úspěšného konce. Tým VIT podruhé za sebou zkusil využít služby Azira, ale nedokázal ho dostatečně ochránit. Opět skvěle hrál za Febiven s Lissandrou a Rekkles se Sivir, kteří organizovali nečekané přepady.

3.hra - Pro fanoušký týmu Vitality a Gankplanka

Po dvou prohrách se tým VIT vrátit ke svým základům. Midař Nukeduck dostal do své moci svého nejsilnějšího šampiona Gankplanka (Nukeduck je pravděpodobně nejlepší hráč Gankplanka na serveru EU WEST). Navíc dva teleporty podpořili Gankplankovu kontrolu lajn. Během hry už tým FNC neměl moc šancí. Změna stran (lane swap) na začátku hry uvolnila Gankplankovi lajny, které konstantně farmil. Jeho ulti byla používána společně se Sivir ke kontrole týmových bojů. FNC se snažil zpomalit hru, ale nestíhal nastolenému tempu. Nukeduck hrál skvěle a dotáhl tým k výhře.

4.hra - Nahoru-dolů 

Obě strany zvolil kompozici odolných šamionů s řadou omezujících efektů orientovanou na týmový boj. Střetli se týmy, které chtěli vyhrát díky jednoduchosti své kompozice. A tady se konečně v sérii projevila zkušenost týmu FNC z předchozích ročníků playoff. Týmy byly vyrovnané a hrálo se nahoru dolu se ztrátami na obou stranách do chvíle, než se ze strany s Lissandrou přiřítil Febivenova Lissandra a naprosto zničila zadní řady VIT. Následoval Baron a konec hry. 

Další novinky ze světa her a League of Legends najdete na našich stránkách Gamifique. Staňte se také členem rozrůstající se Czech & Slovak LoLovers skupiny na Facebooku. Najdete tam vše důležité na jednom místě! Wallpapery ke stáhnutí, žhavé novinky o šampionech, aktualizacích i výsledcích LCS. 

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: EU Vrcholy a pády - Vitality vs Fnatic

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. Legend Series #1 spolu s eSubou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.