reklama

Obscuritas – horor skrytý v šeru a za zdmi zděděného sídla

Foto jako z časopisů plných ideálních domů k bydlení...samozřejmě, že skrývá pravý opak.

Obscuritas

Obscuritas FOTO: VIS Games

Fanoušci hororů nemuseli ani po Layers of Fear dlouho čekat na dalšího představitele tohoto typu her. Tvůrci z VIS Games dnes pomyslně vyskočili zpoza rohu s Obscuritas.

Zde se vtělíte do Sarah, která zdědila rodinné sídlo – v dnešní době kupodivu bez dluhů. Ale moc se neradujte. Vymahače sice na krku mít nebudete, zato domek se vám postará minimálně o husí kůži při bádání  po tajemstvích minulosti. A že zdejší stěny viděly hodně. A stále si vše pamatují.

Hra slibuje 3 kapitoly a „fear recognition mechanic“ – systém, který bude neustále sledovat vaše reakce na všechny situace, kdy vám „povyskočí tep“. Ty se zaznamenají v profilu, kterým se posléze prohledávaný dům bude řídit, aby vám poskytl co nejděsivější zážitek. No nezní to lákavě?

Nic moc nového, co do motivů, neuvidíte (klauni, přerostlí překrmení pavouci, sem tam nějaké to monstrum, zakrvácená podlaha, kterou poslední uklízečka zapomněla vytřít…), ale i ohrané motivy působí výtečně v momentech, kdy se soustředíte na vyřešení hádanek, které před vás dům postaví, a kdy útok na psychiku zrovna nečekáte.

Oficiální stránky Obscuritas informacemi zrovna nehýří, ani Steam prozatím nenabízí podrobnější informace, nicméně na youtube již najdete gameplay videa s tímto dobrodružstvím na PC. Aktuálně za hru zaplatíte 17,99€ – tedy o deset procent méně, než při ceně plné. Akce potrvá do 24. března.

Témata: Obscuritas
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Obscuritas – horor skrytý v šeru a za zdmi zděděného sídla

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.