K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

The Climb tentokrát leze v Alpách

Sportem ku zdraví. A co tím virtuálním?

The Climb

The Climb FOTO: Crytek

Lákají vás pohledy, které lze vidět pouze při lezení ve výškách? Ve skutečnosti ale vůbec nepatříte mezi horké zájemce sápat se k vrcholu s desítkami (a to v mírnějších případech) metry pod vámi? Nebylo by tu něco…víc bezpečného? Nemůžete si dovolit cestovat po celém světě za nejlepšími horolezeckými lokacemi? Nebo jste naopak čerstvě po úrazu a nemůžete si díky němu aktuálně vychutnat "the real deal"? Ať už jste jakýkoli z výše zmíněných případů, Crytek pracuje na něčem přímo pro vás.

Virtuální lezečky, svaly a skály

Hra The Climb prvně ukázala růžky v prosinci minulého roku. Už tehdy tvůrci v jejím popisu slibovali adrenalin, příležitost zalézt si na počítačově detailně duplikovaných lokacích z celého světa a extrémy. Posuďte sami z nového traileru z prostředí Alp.

Ve videu si můžete povšimnout značek napsaných křídou. Crytek se rozhodl tímto způsobem ulehčit hráčům hledání vhodných chytů jejich jasně viditelným označením. Omezeni nebo jako v nepovedené umělé realitě si ale ani zdaleka připadat nemusíte. Pro zprostředkování co nejkvalitnějšího realistického zážitku tvůrci spolupracují s Oculus VR, kdy The Climb využívá jejich Oculus Rift. Akce pak bude možné provádět pomocí Oculus Touch ovladače (ten by měl být dostupný někdy v průběhu 2. čtvrtletí tohoto roku) nebo toho klasického pro Xbox One.

Maglajz na lezení není to samé jako maglajz vzniklý při diskuzi Realita versus The Climb

Hru bych se skutečností osobně nezkoušela ani srovnávat. Když uděláte chybu na skále, zaplatíte za ni se vším všudy. Nebezpečí i míra adrenalinu se pohybuje zcela někde jinde. Na stranu druhou bych The Climb hned nevyhazovala z pomyslného okna. Skrze něj se můžete podívat na mnoha lidem (především finančně) nedostupná místa, nemluvě o poskytnutí neuvěřitelných výhledů a alespoň částečného pocitu z tohoto konkrétního sportu.

The Climb má dorazit exkluzivně pro Oculus Rift tento rok v jeho 1. čtvrtině, ale jeho cena zatím nebyla zveřejněna. Pro podrobnější informace a další videa neváhejte zavítat na oficiální stránky hry.

Témata: The Climb
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: The Climb tentokrát leze v Alpách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.