Gods Will Be Watching: Point & Click thriller v originální hře

Jste citliví lidé? Nebo naopak pragmatici bez špetky empatie? V Gods Will Be Watching si vyzkoušíte druhou možnost

Jedna z úvodních misí

Jedna z úvodních misí FOTO: Reprofoto YouTube

Jak vypadá point and click thriller?

Představte si starou oldschool plošinovku typu Maria. Své postavy však neovládáte šipkami, ale pouze myší. Krása hry nespočívá v 3D grafice, ale v přemýšlení, originalitě a naprosto bezcitném a pragmatickém rozhodnutí. Romantické výjevy tedy opustíme a zaměříme se čistě na logiku.

O co tu jde? 

Celou hru vysvětlím na upraveném příkladu jedné z úvodních misí. Musíte vyvinout látku proti viru. Pokud to nedokážete umřou všichni. Vyrobit protilátku je možné jen tak, že infikujete některé členy svého týmu a budete sbírat data. Víte, že každý vydrží určitý počet dávek. Koho obětujete, když tato mise nelze dokončit beze ztrát na životech? Rozhodnutí je na vás. 

Následky na celou hru

Zajímavostí celé hry je, že rozhodnutí o hlavních postavách mohou mít těžké následky po celou dobu příběhu. V jedné  misi jakýkoli odklon od optimálního řešení znamená ztrátu hrdinovy pravé paže. Zrovna tuto část adventury lze dokončit bez této těžké újmy na zdraví. Jestli to dokážete, je však ve vašich rukou nebo spíše mozku.

Shrnutí

Hra vás v principu donutí přemýšlet komplexním způsobem o jednotlivých situacích. I když umíte přemýšlet logicky, nevyhnete se emočnímu poutu k určitým hlavním postavám. Bude toto pouto pro vás destruktivní a nebo potřeba skupiny zvítězí nad přáním jednotlivce? Osud hrdinů je ve vašich rukou.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gods Will Be Watching: Point & Click thriller v originální hře

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.