Ark: Survival Evolved prehistorická elita se rozrůstá

Compy – roztomilý mazlíček nebo nový gangster pískoviště? Co je malé, bývá roztomilé, ale jestli tomu tak je i v tomto případě a zda to svědčí o nevinnosti tohoto zakrslého zvědavce…poodhalme oponu.

Chov koní? Pasé, tady se chovají dinosauři.

Chov koní? Pasé, tady se chovají dinosauři. FOTO: Studio Wildcard

Studio Wildcard tahá z rukávu neustále nové a nové přírůstky v rámci Ark: Survival Evolved, až je těžké se nepodivovat nad faktem, že se všechny nápady do onoho rukávu vlezou, nemluvě o uchování horní končetiny, která do takové části oděvu patří. Nicméně někdo odkliknout nedávný update musel a tak se dá předpokládat, že při vydání zmíněného rozšíření nebyl nikdo zraněn.

Líheň

Ark: Survival Evolved startovala svůj early access už v červnu tohoto roku a jak už název napovídá, jde o malebnou dovolenou na ostrově Ark, kde budete mít hlad nejen vy, ale i dávno vyhynulá – zde však stále až přespříliš živá – zvěřena kolem vás. Procházka dinosauřím sadem vás donutí bránit se všemi dostupnými prostředky, na stranu druhou vám dopřeje i takový přelet nad ostrovy na hřbetu pterodaktyla. Hráči zde mají prostor k zářným nápadům jako je krocení druhů desetinásobně větších než jsou oni sami a k selektivním výpadkům paměti, především co se pudu sebezáchovy týká.

img-responsive

Pevnina pro vás není bezpečné místo a dav Compy klonů okolo vás není bezpečná situace | foto: Studio Wildcard

Knížka Robinsona

Nový update přeživší lidské populaci Arku poskytne mnoho praktických přínosů. Nástěnné lampy, které si můžete pověsit na palmu, lupu, abyste nepřehlédli dinosaury nebo například zápisky o aktivitách vašeho kmene, aby až tvůrci přijdou s inteligentním druhem tirák Rexe, měl ten chudák hotovou mapu ke snídani.

Blíží se Vánoce a tak se nezapomnělo ani na vysněné štěňátko pod stromeček – roztomilý Compsognathus. Tento mini dinosaurus si od pohledu možná může říkat o podrbání pod tlamičkou plnou ostrých naprosto bezpečných zoubků, na druhou stranu ne nadarmo se říká: pod svícnem bývá největší tma. Takže až budete uhranutě sledovat zářivá očka vašeho malého mazlíčka, vyplatí se dávat si pozor i na nedaleký výstavní model miniaturní čelisti predátora.

Compy je možná klidným a přítulným společníkem mezi čtyřma očima, jen co se ale objeví zbytek Compy stáda, budete ještě rádi za raketové turety. Prosím? Zuřivý klub antisociálních dino štěňátek vám nejde do kupy s raketovými turety? A co teprve když zmíním mořské miny na odstranění agresivních prehistorických okupantů pod mořskou hladinou?

Zdravý životní styl

Očividně však šlo o důkladně promyšlený update po všech stránkách. Budete mu vděčit za svoji celkovou fyzičku konkurující hasičům díky četným úprkům před ozubeným nebezpečím a zároveň za dostatek stravy v případě, že jedna z raket zasáhne cíl.

img-responsive

Kořist, která vám neuletí...ale klovnout vás může. | foto: Studio Wildcard

Co tato dinousauří maraton párty nepřinese ve formě silně nevegetariánského občerstvení, doplní sami hráči. V průběhu Ark úprku máte totiž odteď možnost namíchat si vlastní drink anebo se otočit na dinosaura s koláčem v útočně napřažené ruce. Své díky v tomto případě můžete pět směrem k dostupnosti receptů a vaření jako takového v rámci role playing stránky hry, která doplňuje tento nejnovější shenanigans balíček.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ark: Survival Evolved prehistorická elita se rozrůstá

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.