reklama

Vítězi světového šampionátu v League of Legends jsou už potřetí SK Telecom T1

Korejská nadvláda pokračuje.

SKT Telecom T1

SKT Telecom T1 FOTO: Riot Games

Dnes nad ránem se odehrálo finále každoročního světového šampionátu mezi nejlepšími týmy League of Legends. Závěrečný turnaj sezóny se odehrál už pošesté a letos se opět vrátil na americkou půdu. K titulu nakonec podle očekávání dokráčeli obhájci titulu, SKT T1.

Tým okolo už roky (s krátkými přestávkami) nejlepšího hráče planety, Fakera, se ve finále potkal s další korejskou skvadrou, Samsung Galaxy. Té byl před turnajem prorokován rychlý konec, ale díky překvapivě dobrým výkonům (a dobrému rozlosování vyřazovací části) si vybojovali právo vyzvat na souboj obhájce titulu.

img-responsive

Přehled vyřazovacích bojů | foto: lol.esportswikis.com

I tak se předpokládalo, že finální série bude vesměs jednostranná záležitost a někteří pro jistotu překřtili na finále semifinále mezi ROX Tigers a SKT, prvním a druhým týmem z Koreje. Ale SSG opět překvapili a sérii dotáhli až do pátého zápasu. I mohutná snaha jim ale nepomohla otočit nepříznivý průběh série z 0:2 na 3:2.

Pohár tak opět zvedli nad hlavu hráči SKT. Pro organizaci je to už třetí titul. Poprvé SKT triumfovali v roce 2013, v následujícím roce se na šampionát nedostali, ale rok 2015 opět patřil jim. Midař Faker a jungler Bengi byli u všech titulů, pro duo Bang a Wolf je to druhé vítězství a pro topaře Dukea první.

img-responsive

Finále se hrálo v aréně Staples Center v Los Angeles | foto: Riot Games

Evropské a americké týmy se stejně jako loni potáceli v mizérii. Ze skupiny postoupili jen H2K a Cloud 9, ale oba týmy padly 0:3 proti Samsungu, evropští H2K v semifinále a domácí C9 už ve čtvrtfinále. Naopak velké naděje fanoušků „Západu“, TSM a G2, vítězové svých lig vypadli ještě ve skupinách, G2 dokonce s jedinou výhrou na kontě.

Ale letošní Worlds si pro diváky připravilo i příjemná překvapení. Vůbec poprvé se do vyřazovacích bojů dostal tým z wildcard regionu. Albus Nox Luna z ruské CIS sice vypadli hned ve čtvrtfinále, ale ve skupině dokázali porazit vítěze korejské ligy, ROX Tigers, a svým neotřelým způsobem hry a vystupováním získali mnoho nových fanoušků (hlavně evropských a amerických).

Korejská dominance tak pokračuje a nevypadá to, že by se situace měla v budoucnu nějak změnit. Ale oproti Starcraftu je progaming v League of Legends alespoň pořád naživu.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vítězi světového šampionátu v League of Legends jsou už potřetí SK Telecom T1

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Módy lepší než samotné hry: Vybíráme pět nejlepších

20.08.2017 16:52 Některé módy upravují jen malé části hry, jenže pak jsou tady takové, které jsou obrovské a…

Pět nejlepších cyberpunkových her. Hráli jste je?

20.08.2017 16:48 Svět ovládaný korporacemi a počítačovými technologiemi - o tom pojednává cyberpunkové téma. Kterým…

Vývoj konzolí od Nintenda? Podívejte se, jak by to vypadalo, kdyby…

20.08.2017 15:02 Jak se vyvíjel hardware konzolí od Nintenda? Na to vám odpoví tyto povedené animace.

Vzpomínka na mrtvou dívku: The Lighthouse bude stavět na atmosféře a…

20.08.2017 11:50 Adventura se silným příběhem a detektivními prvky z šedesátých let? To si necháme líbit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. GTA V zraje jako víno! Nový mód s ním dělá zázraky

  3. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  4. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  5. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  6. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.