reklama

Vítězi světového šampionátu v League of Legends jsou už potřetí SK Telecom T1

Korejská nadvláda pokračuje.

SKT Telecom T1

SKT Telecom T1 FOTO: Riot Games

Dnes nad ránem se odehrálo finále každoročního světového šampionátu mezi nejlepšími týmy League of Legends. Závěrečný turnaj sezóny se odehrál už pošesté a letos se opět vrátil na americkou půdu. K titulu nakonec podle očekávání dokráčeli obhájci titulu, SKT T1.

Tým okolo už roky (s krátkými přestávkami) nejlepšího hráče planety, Fakera, se ve finále potkal s další korejskou skvadrou, Samsung Galaxy. Té byl před turnajem prorokován rychlý konec, ale díky překvapivě dobrým výkonům (a dobrému rozlosování vyřazovací části) si vybojovali právo vyzvat na souboj obhájce titulu.

img-responsive

Přehled vyřazovacích bojů | foto: lol.esportswikis.com

I tak se předpokládalo, že finální série bude vesměs jednostranná záležitost a někteří pro jistotu překřtili na finále semifinále mezi ROX Tigers a SKT, prvním a druhým týmem z Koreje. Ale SSG opět překvapili a sérii dotáhli až do pátého zápasu. I mohutná snaha jim ale nepomohla otočit nepříznivý průběh série z 0:2 na 3:2.

Pohár tak opět zvedli nad hlavu hráči SKT. Pro organizaci je to už třetí titul. Poprvé SKT triumfovali v roce 2013, v následujícím roce se na šampionát nedostali, ale rok 2015 opět patřil jim. Midař Faker a jungler Bengi byli u všech titulů, pro duo Bang a Wolf je to druhé vítězství a pro topaře Dukea první.

img-responsive

Finále se hrálo v aréně Staples Center v Los Angeles | foto: Riot Games

Evropské a americké týmy se stejně jako loni potáceli v mizérii. Ze skupiny postoupili jen H2K a Cloud 9, ale oba týmy padly 0:3 proti Samsungu, evropští H2K v semifinále a domácí C9 už ve čtvrtfinále. Naopak velké naděje fanoušků „Západu“, TSM a G2, vítězové svých lig vypadli ještě ve skupinách, G2 dokonce s jedinou výhrou na kontě.

Ale letošní Worlds si pro diváky připravilo i příjemná překvapení. Vůbec poprvé se do vyřazovacích bojů dostal tým z wildcard regionu. Albus Nox Luna z ruské CIS sice vypadli hned ve čtvrtfinále, ale ve skupině dokázali porazit vítěze korejské ligy, ROX Tigers, a svým neotřelým způsobem hry a vystupováním získali mnoho nových fanoušků (hlavně evropských a amerických).

Korejská dominance tak pokračuje a nevypadá to, že by se situace měla v budoucnu nějak změnit. Ale oproti Starcraftu je progaming v League of Legends alespoň pořád naživu.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vítězi světového šampionátu v League of Legends jsou už potřetí SK Telecom T1

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

29.09.2017 14:00 V poslední době je strategických her opravdu málo. Větší studia raději sahají po jiných žánrech,…

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.