reklama

V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

V poslední době je strategických her opravdu málo. Větší studia raději sahají po jiných žánrech, které dokážou prodat masám lidí a "menšiny" jsou tak často opomíjeny. Hlad po podobných titulech ale chce ukojit nezávislý počin MarZ Rising.

MarZ Rising

MarZ Rising FOTO: Steam

Už podle názvu zjistíte, že nejde o žádnou pásovku s ohraným zasazením. Tady totiž tradiční Matičku Zemi vyměníte za daleký Mars, kde se společně s velice omezenou skupinou pokusíte zjednat pořádek. Jak záhy zjistíte, na této planetě se stalo něco strašného, co přeměnilo její dřívější "obyvatele" na krvelačné příšery, které vás bez lítosti roztrhají na kousky.

Aby vám to trochu "usnadnili," půjdou po vás po vlnách a z několika různých směrů. Nejprve začnete na dvou cestách a jakmile se trošku oťukáte, začne hra jejich počet zvyšovat. A věřte nám, každá další cestička je jako brána do pekla.

Zpočátku vám s přehledem proti hordě nakažených bojovníků postačí klasická obranná věž na první úrovni, jakmile ale začne růst počet nepřátel a jejich odolnost, s podobnou výbavou si rozhodně nevystačíte. Sáhnout tak můžete například na věže vybavené raketomety a v případě nejvyšší nouze i po samotných pěšácích. Ti ale příliš neplechy nenadělají a hodí se jen jako krajní řešení.

Samotný koncept, tedy bránění pevnosti obohacené o zajímavý příběh, zní velice zajímavě a také prvních několik hodin baví. Poté ale zjistíte, že je tento kousek neskutečně repetitivní. Celou dobu totiž neděláte nic jiného, než stavíte budovy a bráníte soupeři ovládanému umělou inteligencí ve zničení vaší základny.

V každičké misi navíc dostanete stejnou trojici vedlejších úkolů - prozkoumat obelisk, nepřijít o žádného člena posádky a uchránit svoji kocábku na sto procent (tedy neobdržet žádné poškození). Jedná se o pěkné zpestření, ale opět jen na začátku hry. Poté už vám tyto úkoly začnou lézt doslova krkem.

I přes výše zmiňované neduhy jde o povedený kousek. Hratelnost jsme si užívali a stratégové si zejména u pozdějších misí opravdu pošmáknou. Za těch 15 euro, které fáze předběžného přístupu stojí, se opravdu vyplatí.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zachraňte Transylvánii a na Halloween vypusťte ve World of Warships temnotu

26.10.2017 08:04 Rok se s rokem sešel a Dušičky jsou zpět. Halloweenská oslava ve World of Warships opět přichází se…

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.