K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Game Dev Tycoon - Staňte se vývojářem počítačových her

Myslíte si, že vývojáři udělali chybu? Víte, jak by měla hra vypadat? S Game Dev Tycoon je mnohem snažší vžít se do role skutečného herního tvůrce.

Game Dev Tycoon

Game Dev Tycoon FOTO: Greenheart Games

Historie herního průmyslu

Váš příběh začíná v době, kdy počítač rozhodně nebyl určen k hraní počítačových her. Dostáváme se tedy prakticky k základům herního průmyslu. Začínáte v místnosti, která připomíná něco mezi bytem a garáží. Na vašem účtě svítí částka 70 000 dolarů a vy zakládáte herní studio čítající jednoho člena: vás samotného. 

Herní postup

Hra spočívá především v rozhodování. Vždy je nezbytné správně vyhodnotit, co je pro daný herní žánr nezbytné. Například u simulátoru je velice důležitá hratelnost, a proto se na ni musíte při vývoji zaměřit. Takových kombinací je opravdu mnoho. Postupem času, kdy herní průmysl objevuje nové platformy,  množství ovlivnitelných kritérií neustále narůstá. 

Nesmíme také zapomenout na výzkum. Konkurence je progresivní a my nemůžeme zůstávat pozadu. Jakmile se náš kapitál zvýší nad určitou hranici, můžeme do své firmy přijímat další pracovníky, kteří se budou specializovat na určitou problematiku.

img-responsive

Game Dev Tycoon | foto: Greenheart Games

Zaměření

Jelikož není možné být dokonalý ve všem, je dobré se při vývoji zaměřit na určité typy her a ty vyšperkovat k dokonalosti. K tomu slouží i tvorba vlastních herních enginů. Jedná se o jednu z nejnákladnějších a zároveň nejdůležitějších aktivit ve hře. Vyzkoumat můžete cokoli, ale dokud to nepřevedete do praxe, zůstanou vaše vědecké poznatky pouze na papíře. Načasování tvorby nového enginu je tedy jednou z klíčových činností. Pokud budete vydávat vlastní engine příliš často, zbankrotujete. Když však zůstanete až příliš spořiví, konkurence vás předstihne a vy přestanete své hry prodávat. 

Cíl hry

Překvapivě hra nemá jasně určený cíl. Pro někoho může být motivací vydělat co nejvíce virtuálních peněz. Já se spíše snažil o co nejvyšší hodnocení AAA her. Zajímavou metou může být vytvoření vlastní herní konzole, na kterou prodáváte licence ostatním vývojářům. Možností je opravdu mnoho. A jaké jsou vaše preference při vývoji her?

Témata: Game Dev Tycoon
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Game Dev Tycoon - Staňte se vývojářem počítačových her

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.