K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

The Forest - Tropický ostrov se stává bojem o holý život

Let na vytouženou dovolenou v tropickém ráji nedopadl dle očekávání. Letadlo spadlo do nehostinné džungle. To by se ještě možná dalo přežít, kdybyste nespadli na ostrov hrůzostrašných kanibalů.

The Forest

The Forest FOTO: Reprofoto YouTube

Exotická dovolená

Letíte letadlem a blížíte se do cílové destinace. Místo přistání jsou například Filipíny. Váš let však není dokončen. Toto naštěstí není realita, ale začátek hororové survival hry The Forest. Pád do džungle je sám o sobě jistě adrenalinovým zážitkem, o který nikdo nestojí. Tím ale dobrodružství nekončení. Hlavní problém je v tom, že jste přistáli na ostrov plný podivných kanibalů.

Early Alpha access

The Forest se v tuto chvíli nachází ve verzi 0.34, což je stále ještě early access alpha. Není tedy úplně možné hodnotit finální verzi hry, která zcela jistě nabidne mnohem komplexnější zážitek. Občas se vám stane, že vás hra prostě nepustí dál, jelikož se jedná o nepřístupné území a podobně. The Forest je vyvíjen neustále a každý update je podstatným zásahem do hry. Do předběžného přístupu se může zapojit každý, kdo je ochoten ze svých úspor obětovat 15€.

img-responsive

Pevnost | foto: Reprofoto YouTube

Cíl hry

Jediné, co má tato hra společného s The Sims, je nekonečný příběh. Vyhrát nelze, avšak cílem je přežít co nejdéle. K dispozici máte nepřeberné množství pastí, pevností, vychytávek a zbraní, kterými můžete bojechtivé kanibaly zastavit. Opravdu mě zaujala možnost vytváření vlastních nástrojů. Hráč musí docela přemýšlet, aby vůbec vycraftil to, co chce. Nic není úplně snadné. 

Multiplayer

The Forest je možné hrát i s ostatními hráči. Problém však nastává v tom, že sice vidíte svého kamaráda ve hře, ale reálně je mapa podivně individuální a přesto společná. Některé věci vidí každý zvlášť, jiné jsou společného. Z těchto důvodů doporučuji alespoň pro začátek Teamspeak, abyste si alespoň vyjasnili, co vidíte oba a co nikoli. Z mého pohledu je to jediné větší negativum tohoto projektu.

Survival game

The Forest je zajímavým zpracováním celkem standardního scénáře survival her. I když nepatřím zrovna k bojácným hráčům, byly situace, kdy jsem seděl zapuštěný do křesla s chodidly sevřenými v pěst. Nikdy nevíte, co na vás vyskočí za rohem, ani kam jste se vlastně dostali. V této hře jste vždy spíš oběť něž lovec. Přežijete nebo se necháte chytit domorodými zabijáky? To vše záleží na vás. Vybudujte svoji základnu, postavte několik pastí a doufejte v zázrak. To je přesně The Forest.

Témata: The Forest
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: The Forest - Tropický ostrov se stává bojem o holý život

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.