reklama

Uncharted 4: A Thief's End. Nathan Drake září i v mulťáku

V právě probíhající bětě jsme se s Nathanem Drakem pořádně pohoupali na háku s lanem a postříleli pár desítek padouchů. Tady jsou naše čerstvé dojmy!

Uncharted 4: A Thief's End

Uncharted 4: A Thief's End FOTO: Naughty Dog

Uncharted je v první řadě singleplayerová nirvána plná kulervoucích momentů. Od druhého dílu si však se hrou užíváme i radovánek v multiplayeru a nejinak je tomu i v chystaném čtvrtém pokračování, které nám právě tento týden nabídl ochutnávku hry více hráčů zdarma.

Čtvrtý díl nabízí kombinaci mezi multiplayerem ve druhém a třetím pokračování Uncharted a hitovkou The Last of Us. Soupeře je tak vždy potřeba nejdříve "srazit" a následně definitivně odpravit další salvou ze samopalu nebo přesně mířenou ranou na ciferník pěkně zblízka. Pouze sražený nepřítel tak může být spoluhráči vyléčen a během chvilky se znovu zapojí do víru dění.

img-responsive

Uncharted 4 Multiplayer | foto: GAMIFIQUE.cz

Probíhající zátěžový test nabídl hrstku map a pouze jeden mód – klasický týmový deathmach. Bavili jsme se však náramně. Uncharted má přesně to správné tempo, kdy nejde o úplně zběsilé pobíhání po mapě na vlastní pěst, ale ani kradmý postup, který známe třeba právě z Last of Us. Vyzkoušeli jsme si i některé novinky jako hák s lanem, za jehož pomocí lze překonat i několikametrovou propast bez ztráty kytičky. Hák je skvělou a zároveň velmi nenásilnou pomůckou, která přidává další cesty do členitých map.

Plně jsme využili i speciální schopnosti a spolubojovníků, které lze po nasbírání určitého obnosu peněz vyvolat. Když se vám bude dařit, můžete si tak na pomoc přivolat těžkého kulometčíka, nebo například bleskurychlého lovce, který na chvíli znehybní nepřátelského hráče. Stejně tak se můžeme těšit na takzvané okultní schopnosti, jejichž použitím lze vyvolat například znehybňující stázy, nebo odhalit pozice nepřátel na mapě. Tyto schopnosti společně s arzenálem zbraní (přibyly také speciální těžké flinty, které lze zakoupit během jednotlivých zápasů) vytváří prostor pro tvorbu vlastního stylu hraní a většímu odlišení hrdiny, což například v Uncharted 2 citelně chybělo.

img-responsive

Uncharted 4 Multiplayer | foto: GAMIFIQUE.cz

Máme za sebou několik vydatných partií a aniž bychom chtěli vynášet předběžné soudy, dá se s klidným svědomím prohlásit, že hra více hráčů v novém Uncharted rozhodně nehodlá hrát druhé housle. Namísto duchaprostého přívěsku bychom se měli dočkat plnohodnotného online zážitku, u kterého si uženeme opruzeniny na zadnici. A rádi.    

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Uncharted 4: A Thief's End. Nathan Drake září i v mulťáku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  2. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.