reklama

WASHINGTON D.C. - stavba esport stadionu a sponzoring jednoho z předních NA týmů

Washington D.C., hlavní město Spojených států amerických, sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu, platí za celosvětově uznávané politické a administrativní centrum USA. Do dvou let by však stejného věhlasu mohl dostát v oblasti zcela odlišné: v esportu.

Washington D.C.

Washington D.C. FOTO: Martin Falbisoner

Důvody jsou zřejmé – do města se stěhuje stále více mladých lidí a s množstvím univerzit, které nabízí, tvoří nemalou část obyvatel právě studenti. Díky tomu je cíl organizace Events DC (stojící za většinou tamějších sportovních, kulturních i zábavních akcí) zcela jasný: uzpůsobit program přáním svých občanů, přilákat více návštěvníků a dostat se do povědomí lidí i v jiné souvislosti, než již ve zmiňovaných záležitostech z hlediska politiky, jak uvádí Max Brown, předseda společnosti, v rozhovoru pro server Mashable.com.

A jejich vize pomalu, ale jistě nabývá konkrétní podoby. Na přelom roku 2018 je totiž plánována dostavba arény za bezmála 65 milionů USD, jež dokáže pojmout až 4 200 diváků, přičemž zdaleka nebude sloužit pouze jako hřiště domácího basketbalového týmu Washington Mystics. Dle Browna bude přizpůsobena esport eventům na míru, ale ani koncerty a jiné akce nebudou výjimkami na programu.  

Tím však zdaleka angažovanost Washingtonu D.C. nekončí. Dalším krokem k proniknutí do prostředí online kompetitivního gamingu je totiž sponzoring NRG Esports, NA týmu vedeného světovými špičkami sportovní i business scény. Jedním z jeho nejvýraznějších úspěchů je zřejmě nedávná výhra SMITE World Championship 2017, ale na své si přijdou i fanoušci CS:GO, Heartstone, Overwatch, Rocket League, Smash nebo Vain Glory.

img-responsive

NRG esports | foto: Twitter

Přesto to neznamená, že NRG ztratí svou základnu v Los Angeles. Jak říká Andy Miller, spoluzakladatel týmu, sponzorování hlavním městem USA bude představovat výhodu především pro tamější nadšence, kteří nebudou muset cestovat do velkých měst (Seattle, LA, NYC) jen proto, aby se zúčastnili zápasů svých oblíbených hráčů. Zároveň ale NRG nebudou fixováni pouze na konkrétní stát, jak to bývá u většiny týmů zvykem. A o co mu jde především? Upevnit pouto mezi divákem, organizací a hráči – to totiž v esportu do jisté míry chybí.

Možná se během pár let stane gaming záležitostí všeobecně přijímanou a sobotní návštěvy zápasů místních CS:GO all-star týmů budou stejně běžné, jako je tomu u hokeje či fotbalu. Nebo zůstanou obdobné live eventy pouze výsadou velkých světových metropolí, s jejich nezaměnitelnou atmosférou, přinášející jedinečné zážitky na celý život?

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: WASHINGTON D.C. - stavba esport stadionu a sponzoring jednoho z předních NA týmů

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. O víkendu se do Bratislavy vrátí AnimeSHOW a GAME EXPO

  2. Warhammer 40,000: Eternal Crusade přechází na free-to-play

  3. Assassin’s Creed: Empire vyjde v říjnu, naznačuje švýcarský obchod

  4. Do Civilization VI se chystá Makedonie s Alexandrem Velikým v čele

  5. Gwent - Positioning update

  6. Legend Series #1 spolu s eSubou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.