reklama

DreamHack Winter 2016 zná své vítěze

DreamHack Winter 2016

DreamHack Winter 2016 FOTO: DreamHack

Pokud alespoň koutkem oka sledujete progamingovou scénu, pravděpodobně vám neuniklo, že během posledního víkendu se ve švédském Jönköpingu konal každoroční DreamHack Winter. Soutěžilo se ve slušné řadě her, se statisíci dolarů ve výhrách. Kdo si nakonec dokráčel k vítězství?

CS:GO mělo na programu poslední letošní zastávku v rámci DreamHack Zowie Open. Po prvním dni se zdálo, že o vítězství se poperou týmy GODSENT a Renegades. Ale v play-off části se všechno změnilo. Gambit Gaming porazili poměrem 2:1 GODSENT a ve finále dokázali oplatit Renegades porážku z prvního dne, která je odsunula na druhé místo skupiny. Za vítězství si odnesli 50 tisíc dolarů.

img-responsive

Gambit Gaming | foto: DreamHack

Nejzajímavější byl pro české diváky turnaj v Hearthstone. Hned tři čeští hráči se dokázali probojovat do závěrečné části, mezi 16 nejlepších. Bohužel, na vítězství nedosáhl ani jeden z nich. StanCifka a Pokrovac prohráli hned v prvním kole playoff. Jediný Matty z Inside Games se dokázal probojovat do čtvrtfinále, kde ale padl poměrem 1:3 s Mitsuhidem, stejně jako Pokrovac v předchozím kole. Právě Mitsuhide z GamersOrigin si nakonec dokráčel pro vítězství a 8 tisíc dolarů.

Hrála se rovněž závěrečná část šesté sezóny ASUS ROG DreamLeague v Dota 2. A o překvapení nebyla nouze. Escape Gaming, první tým tabulky, hned v semifinále prohrál a musel se do finále propracovávat spodní částí pavouka. Ve finále se potkali s Team Liquid, kteří se na Dreamhack dostali vlastně díky náhodě, díky odstoupení Virtus.Pro. Svůj podivuhodný příběh dokázali nakonec završit vítězstvím 3:0 a výhrou 90 tisíc dolarů. Za celý Dreamhack dokonce neztratili jediný zápas.

Poprvé se na DreamHack Winter objevil Overwatch a bylo na co koukat. Vítězství pro sebe nakonec urval tým Misfits, ale bylo to po napínavém finálovém souboji s Fnatic, který se protáhl až do posledního, pátého zápasu. Odměnou pro vítěze byl nejen pohár, ale i 30 tisíc dolarů.

img-responsive

Misfits | foto: DreamHack

Více jak 200 hráčů si dělalo zálusk na triumf v turnaji ve Super Smash Bros. Melee a – na tuto hru – tučnou odměnu 15 tisíc dolarů. Ty nakonec vyhrál jeden z největších favoritů, Armada z Alliance. V týmové části první místo vybojovala španělská dvojice Trifasia a Overtriforce.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: DreamHack Winter 2016 zná své vítěze

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Má Assassin's Creed Origins na to, aby překonal Black Flag?

23.08.2017 11:42 Assassin's Creed IV: Black Flag byl opravdu unikátní hrou. Podobným dojmem zatím působí i Origins.…

Gwent brzy rozšíří příběhová kampaň

23.08.2017 11:37 Aktualizováno Dlouho slibovaná příběhová kampaň už brzy dorazí! O čem bude? Jaké má CD Projekt RED plány s…

Brink přechází na free-to-play model

23.08.2017 09:55 Tento týden si můžete zahrát spoustu skvělých her zdarma. Po Rainbow Six Siege přišel na řadu i…

Vyzkoušejte si zdarma Rainbow Six Siege

23.08.2017 09:31 Pokud jste ještě nezkoušeli jednu z nejhranějších multiplayerových stříleček současnosti, tak…

Související:

Nejčtenější články

  1. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  2. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  3. Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

  4. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  5. Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

  6. Pět věcí, kterým se při hraní neubráníte. Děláte je taky?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.