reklama

Na DreamHack Winter 2016 se letos opět hraje o statisíce dolarů

Největší progamingová událost před koncem roku.

DreamHack Winter 2016

DreamHack Winter 2016 FOTO: DreamHack

Ve švédském Jönkopingu právě probíhá každoroční Dreamhack Winter, jedna z největších progamingových událostí na světě. Letos se hrají turnaje hned v osmi hrách. Už tradičně i s českou účastí. Úplný rozpis zápasů si můžete projít zde.

Pro Counter-Strike: Global Offensive je Dreamhack Winter posledním letošním turnajem v rámci Dreamhack Zowie Open. O celkem 100 tisíc dolarů (50 tisíc pro vítěze) se uchází 8 CS:GO týmů. Po prvním dni jsou na tom nejlépe GODSENT a Renegades. Oba celky mají na kontě 2 vítězství a zajištěný postup do semifinále, která se hrají zítra od 11 hodin.

img-responsive

DreamHack Winter 2016 | foto: DreamHack

O vítězství v Dreamhack Hearthstone Grand Prix se uchází rovnou 190 hráčů. Hraje se švýcarským systémem. Finančně ohodnocených bud nejlepších 16 hráčů a vítěz si odnese 8 tisíc dolarů. Účastní se 12 českých hráčů. Hned tři se dokázali umístit na 16 horních místech: Matty (Inside Games), Pokrovac (eSuba) a StanCifka.

Také se hraje finále šesté sezóny ASUS ROG DreamLeague v Dota 2. O celkem 185 tisíc dolarů bojují 4 týmy z nejvyšší míst sezónní tabulky. Hraje se systémem „double elimination“, tzn. jedna prohraná série neznamená konec v turnaji. V současné chvíli mají k vítězství nejlépe našlápnuto týmy Alliance a Team Liquid, které vyhrály své semifinálové souboje. Dnes se budou hrát ještě dvě série, finále se hraje zítra v 16 hodin.

img-responsive

DreamHack Winter 2016 | foto: DreamHack

Jedním z nováčků na Dreamhack Winter je letos Overwatch. Střílečka od Blizzardu nabírá na progamingové scéně na síle a snaží se to dokázat turnajem pro 8 týmů z Evropy i z druhé strany Atlantiku. Hraje se celkem o 50 tisíc dolarů.

O historicky největší „prize pool“ (nepodpořený fanoušky) se na Dreamhack Winter hraje v Super Smash Bros. Melee. Na vítěze čeká rovnou 15 tisíc dolarů, zbývajících 15 tisíc se rozdělí mezi 16 nejlepších hráčů.

Fanoušci virtuálního fotbalu pak mohou sledovat turnaj ve Fifa 17 Ultimate Team. Hraje se ve dvou divizích rozdělených podle konzolí, na kterých soutěžící hrají. Vítězové divizí se následně potkají ve finále, ve kterém se budou platformy střídat. Vítěz si odnese 5 tisíc dolarů a zaručené místo ve FUT Season One Regional Finals.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Na DreamHack Winter 2016 se letos opět hraje o statisíce dolarů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Má Assassin's Creed Origins na to, aby překonal Black Flag?

23.08.2017 11:42 Assassin's Creed IV: Black Flag byl opravdu unikátní hrou. Podobným dojmem zatím působí i Origins.…

Gwent brzy rozšíří příběhová kampaň

23.08.2017 11:37 Aktualizováno Dlouho slibovaná příběhová kampaň už brzy dorazí! O čem bude? Jaké má CD Projekt RED plány s…

Brink přechází na free-to-play model

23.08.2017 09:55 Tento týden si můžete zahrát spoustu skvělých her zdarma. Po Rainbow Six Siege přišel na řadu i…

Vyzkoušejte si zdarma Rainbow Six Siege

23.08.2017 09:31 Pokud jste ještě nezkoušeli jednu z nejhranějších multiplayerových stříleček současnosti, tak…

Související:

Nejčtenější články

  1. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  2. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  3. Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

  4. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  5. Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

  6. Pět věcí, kterým se při hraní neubráníte. Děláte je taky?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.