CS:GO na IEM Katowice - den první

IEM Katowice 2017

První den ve Spodek aréně se chýlí ke konci. Všechny zápasy jsou již odehrány a jak hráči, tak i diváci se připravují na zítřejší boje o finále.

IEM Katowice

IEM Katowice FOTO: ESL

Immortals vs. North

V prvním klání dnešního dne se proti sobě utkali brazilští Immortals a  jeden ze tří dánských zástupců v turnaji, North. Immortals, kteří překvapivě v Bo1 formátu postoupili ze skupiny, rozhodně měli o co hrát a snažili se dokázat všem divákům, že na hlavní stage nejsou omylem. To samé můžeme říct o North, kteří se snaží prodrat ze stínů Astralis na pozici nejlepšího dánského týmu.

Z ban&pick fáze vzešly mapy Cache, Overpass a Cobblestone. Cache začal úspěšněji pro Immortals, kteří vyhráli první kolo a rychle se dostali do vysokého vedení. To jim nakonec, i když těsně, stačilo na výhru na první mapě poměrem 16:14.

img-responsive

fnx v novém týmu zapadl velmi rychle | foto: ESL

Druhá mapa začala pro seveřany mnohem lépe. První kolo vyhráli a dokázali na něj i navázat, až do stavu 3:0. Immortals se však dokázali stabilizovat a celá hra byla velmi vyrovnaná až do samotného závěru, neboť přišlo na prodloužení. To však jednoznačně ovládli North, vyhráli 19:15 a šlo se na poslední, rozhodující mapu.

North hráli v Katowicích Cobblestone celkem čtyřikrát a z toho třikrát dokázali zvítězit, nicméně začátek zápasu tomu vůbec neodpovídal. A vlastně ani konec. Immortals své soupeře naprosto přejeli, a to hlavně díky novému přírůstku z SK Gaminngu v podobě fnxe a samozřejmě týmového snipera hen1ho. Immortals velmi přesvědčivě vyhráli hru skórem 16:6 a tím pádem i celou sérii 2:1 a drží brazilské naděje v turnaji.

Astralis vs. Na´Vi

Na´Vi, kteří nutně potřebovali uhrát nějaký výsledek hned v prvním kole, potkali vítěze posledního Majoru, Astralis. Oproti prvního zápasu jsme mohli vidět pouze dvě mapy, a to Mirage a Nuke. Mirage začala pro Na´Vi velmi dobře, na straně teroristů dokázali v první polovině získat osm kol. Nicméně přechod na stranu obránců tak vydařený nebyl a Na´Vi prohráli první mapu 16:11.

img-responsive

Astralis svým soupeřům na první mapě dali šanci na výhru | foto: ESL

Druhá a taky poslední mapa zápasu i celého dne byla Nuke. Kdo čekal napínavý a strhující souboj o postup do nejlepší čtyřky, byl velmi rychle vyveden z omylu. Astralis jasně ukázali proč jsou nejlepší ze své země, a že výhra Majoru v Atlantě rozhodně nebyla náhoda. Po naprosté dominanci vítězí stavem 16:2 a 2:0 na mapy.

A co nás čeká zítra? Hned po obědě, konkrétně ve 12:30, by mělo začít první semifinále, kde budeme moci vidět Immortals proti Faze. Na druhé straně se o finále poperou Heroic a Astralis, ti mají naplánovaný start v 16:20.

Jedno je jisté již teď, Dánsko bude mít své zastoupení ve finále.Kdo si podle vás výhru zaslouží nejvíc?

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CS:GO na IEM Katowice - den první

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.