reklama

Kdo si odnese titul mistra Eleague Major z Atlanty?

Do velkolepého atlantského finále zbývá již několik málo minut, připomeňme si proto, jak probíhala cesta k tomuto hřebu celého turnaje.

Vysílací studio ELEAGUE

Vysílací studio ELEAGUE FOTO: Reprofoto Twitch

Do semifinále se probojovaly čtyři týmy, z nichž tři od samého začátku patřily k jasným favoritům. Jediným překvapením byl švédský Fnatic, který se v poslední době potýká s nestabilními výkony kvůli častým změnám v soupisce.

Úvodním zápasem o post finalisty byl střet mezi Astralis a již zmíněnými Fnatic. Od prvních chvil se jednalo o nesmírně vyrovnané utkání. Na volbě mužstva Fnatic – mapě Cache, předváděl ostřílený člen kádru KRIMZ neuvěřitelné výkony, z opačné strany mu zdatně sekundoval dupreeh. Oba skončili s počtem fragů přesahujícím úctyhodných 30. Ani to však KRIMZovi a spol. nestačilo a v prodloužení podlehli Astralis 19:16.
Druhou mapou byl Nuke, ten už podobně nervy drásající zápolení bohužel nepřinesl. Astralis začínající za teroristy si odnesli celých 12 kol, ke kterým hravě v druhé polovině 4 další hravě přidali. Výsledné skóre je tedy 16:5 a za stavu 2:0 se tak prvním finalistou stává tým Astralis.

Sledujte živé video z kanálu ELEAGUE TV na www.twitch.tv
Po krátké pauze přišel opravdový souboj titánů. Nejstarší tým turnaje Virtus.pro proti obhájcům loňského major titulu, SK. Všem bylo nad slunce jasné, že toto nebude jen tak ledajaké pobíhání po mapě, nýbrž Counter-strike toho nejryzejšího charakteru. První mapou byl Train, navzdory tomu, že se jednalo o výběr SK, obě strany předváděly velmi kvalitní výkony a praly se doslova o kažičké kolo. Výsledkem tohoto přístupu bylo prodloužení, které o jediného kolo lépe zužitkoval Virtus a stal se tak se skóre 19:17 vítězem první mapy. Následoval Cobblestone, na kterém tradičně oba týmy předvádějí velmi solidní výkony, ani tentokrát tomu nebylo jinak. Za mohutné podpory diváku   ze sebe však dostali VP přeci jen to lepší a za lvího přispění Taze, který ke konci dosáhl rovných 30 fragů ukončili mapu 16:14 ve svůj prospěch.

Sledujte živé video z kanálu ELEAGUE TV na www.twitch.tv

Ve finále, které se odehraje dnes v 16:00 se tak střetnou Virtus.pro s Astralis. Zvedne Pasha zase po letech nad hlavu trofej?

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Kdo si odnese titul mistra Eleague Major z Atlanty?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.