reklama

Pět životních lekcí, které nás naučily hry

Hry nedokážou jen skvěle zabavit, ale i poučit. Těchto pět věcí jste se už určitě naučili, pokud hrajete delší dobu.

Rocket League

Rocket League FOTO: Amazon

Nikdy se nevzdávat

Během multiplayerových seancí se sice najde několik lidí, kteří se vám snaží znepříjemňovat život už po jednom prohraném kole, většinou se ale hráči semknou, věří jeden druhému a snaží se nepříznivý stav ještě zvrátit.

A že se nikdy nesmíme vzdávat jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži i my. Před několika měsíci jsme v jednom kompetitivním zápase v Rocket League prohrávali minutu před koncem 5:0, ale nepolevili jsme a s pomocí soupeřů, kteří už žili dalším zápasem, se nám povedlo vyrovnat a vyhrát zápas v prodloužení. A že je to možné dokazuje i toto video.

Spolupráce

Spolupráce je důležitým prvkem každé hry pro více hráčů. Abyste uspěli, musíte si dobře nahrávat, případně hlásit svoje poznatky a využívat individuálních schopností jednotlivých členů ve prospěch celého týmu. Jen tak můžete dosáhnout úspěchu a sami víte, jaké to je, když někdo nechce pracovat pro družstvo a "jede si svoje."

Jak se vypořádat s neúspěchem

Každý nesnáší porážky, ale vítěz může být jen jeden. Hry vás ale dokážou na tyto situace dokonale připravit, protože takových zklamání zažijete denně hned několik. A i když se během nich vyřvete, má to pozitivní účinek v reálném životě. Jaký? O tom si můžete přečíst v jednom z našich starších článků.

Stále se zlepšovat

Stejně jako ve sportu, tak i ve hrách musíte tvrdě makat, abyste něco dokázali. Chcete-li mít lepší rank nebo statistiky, samo to nepřijde. Musíte tomu věnovat dostatek času, úsilí a výsledky se brzy ukážou.

img-responsive

FIFA 18 | foto: Origin

Stanovení vlastních cílů

Pokud si nestanovíte cíle, nikam se nedostanete. Funguje to nejen v životě, ale i ve hrách. Tam například dostanete za úkol vysvobodit princeznu, ale aby se vám to povedlo, musíte jej "rozbít" do několika dílčích činností. Jakmile je splníte, můžete se dostat k hlavnímu zadání.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět životních lekcí, které nás naučily hry

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  2. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.