Popis v azbuce nebo gameplay z Battlefield 1: Vybíráme tři nejdivnější crowdfundingové kampaně

Někteří se za pomoci crowdfundingových stránek snaží vybrat peníze na svůj zajímavý projekt, jiní těchto služeb zneužívají. V tomto žebříčku tedy najdete tři nejzvláštnější herní kampaně poslední doby.

Battlefield 1

Battlefield 1 FOTO: www.playingdaily.pl

Dejte mi peníze na herní počítač

Málokdo je tak troufalý jako tento hoch. Ten před několika dny umístil na Indiogogo kampaň, která mu má pomoci vybrat dostatek financí na nový herní počítač. Podle jeho slov jde o velký sen, na který mu ale nezbývají peníze. A aby celou atmosféru ještě více podtrhnul, přidal na konec věty smutného smajlíka.

Kdyby se alespoň pořádně rozepsal v popisu, představil případným přispěvatelům svůj záměr, co si vybral za komponenty a natočil i video v angličtině, celý "projekt" by působil věrohodněji a možná by se i někdo našel. Jenže v přehledu naleznete nejprve fotku počítače a následně několik slov v azbuce, které autor doplnil anglickou větou "pomozte mi splnit můj dětský sen." K tomu navíc přidal video z ruského kanálu HyperX. Co k tomu dodat…

První FPS s otevřeným světem

Během průzkumu crowdfundingových stránek jsme narazili na kampaň, která se v náhledu jevila velice zajímavě. Tvůrce v ní tvrdil, že chce vytvořit první FPS s otevřeným světem. Jelikož nás miniatura zaujala, klikli jsme na ni a přečetli si autorovy plány. A ihned přišlo zklamání.

Jde totiž jen o myšlenku, kterou má Leighton Carpenter v hlavě. Podle něj se jedná o zajímavý nápad, který by se mohl dobře prodávat a k jeho realizaci potřebuje pouhých 2,5 tisíce dolarů. Zajímalo nás, jak chce s takto malým rozpočtem dosáhnout svého cíle, důkladně jsme tedy prozkoumali text a krom zjištění, že tvůrci nejspíše chybí shift nebo caps lock, jsme nic nenašli. Poté jsme ale narazili na video.

Už při pohledu na miniaturu bylo jasné, že je něco špatně. Ta totiž notně připomínala loňskou pecku Battlefield 1 a po rozkliknutí se naše obavy potvrdily. Místo informačního videa s případnými koncept arty či záběry z enginu jsme dostali možnost zhlédnout 22 minut z hraní Battlefield 1…

Za 150 tisíc vytvořím dvě hry

Na této částce by nejspíše nebylo nic divného, jenže to by museli tvůrci nejdříve dokázat, že opravdu něco připravují. Pokud máte jen krátký popisek a neprofesionálně natočené video z kanceláře, těžko vám někdo uvěří.

To je přesně případ této kampaně, kde se jeden z vývojářů "postavil" před kameru a začal vyprávět o svých plánech. Narozdíl od svých předchůdců alespoň našel odvahu a svoje plány sdělil přímo, ale i tak mu to moc nepomohlo. Koncepty a ukázky ze hry tu opět můžete hledat marně, slibů a myšlenek je tu ale plno.

Témata: GAMIFIQUE.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Popis v azbuce nebo gameplay z Battlefield 1: Vybíráme tři nejdivnější crowdfundingové kampaně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.