Návrat po 17 letech? Rune: Ragnarok je zpět v plné parádě

Oblíbená vikingská rubačka se po 17 letech vrací. Můžeme se těšit na spoustu nových funkcí spolu s příměsí RPG a otevřeného světa.

Rune: Ragnarok

Rune: Ragnarok FOTO: YouTube

Jak jsme psali v našem posledním článku, netradiční historická témata jsou fanoušky velice žádaná. A nepatří mezi ně jen Starověký Egypt nebo piráti, ale i vikingové, s jejichž herními variacemi se v poslední době doslova roztrhl pytel. Na podobné vlně se chce svézt i Rune: Ragnarok.

Jedná se o pokračování populární akční hry z roku 2000, ve kterém jsme si mohli zahrát v roli Ragnara. Ten sledoval konflikt Odina a Lokiho, po kterým měl nastat Ragnarok. Titul obsahoval dokonce i multiplayer a po několika letech od vydání byla vytvořena i desková hra.

No a po 17 letech Human Head Studios oznámili pokračování, na které se fanoušky snažili navnadit už několik dní. Opět si v něm budeme moct zahrát za stejného hlavního hrdinu s tím rozdílem, že hra bude mnohem lépe graficky zpracovaná a nabídne i jiný žánr a období.

Narozdíl od prvního dílu se můžeme těšit na prvky RPG a tradiční přísadu každého AAA titulu - otevřený svět. Ten bude centrem epické bitvy mezi severskými bohy, kteří na Zemi seslali příšery a další stvoření, kteří utlačují poslední zbytky lidského pokolení.

Abyste lidský druh zachránili, budete si muset vybrat jednoho z bohů, jenž vám na oplátku poskytne řadu speciálních schopností a bonusů. Jeden z nich například poskytne hráči schopnost kout legendární zbraně, další zase bude nepřemožitelným protivníkem v boji muže proti muži, zatímco ostatní získá přídavnou kořist při plenění vesnic nebo usedlostí.

Pokračování po dlouhých 17 letech mohlo vzniknout jen díky podpoře finanční a produkční společnosti ESDF Management. Ti svoje nadšení ohledně tohoto projektu rozhodně neskrývají.

 „Rune: Regnarok je první hrou, kterou opravdu chceme financovat. Jsme nadšení, že můžeme podporovat vizi našich partnerů z Human Head Studios, která uspokojí nejen dlouholeté fanoušky, ale i ty nově příchozí," rozplýval se Matt Candler.

Datum vydání ani platformy nejsou dosud známe. Dá se ale předpokládat, že dříve než příští rok se ji nejspíše nedočkáme.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Návrat po 17 letech? Rune: Ragnarok je zpět v plné parádě

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.