reklama

Génius stojící za sérií Doom: Čtyři zajímavosti o Johnu Carmackovi

John Carmack patří mezi největší legendy herního průmyslu a jako takový je i hodně známý. Tohle jste o něm ale nevěděli!

DOOM

DOOM FOTO: Reprofoto YouTube

Neskutečná pracovní morálka

John Carmack byl jednou popsán jako člověk, který se s ostatními lidmi příliš nestýká. Jeho světem je počítač a práce. Do ní přichází v "bezbožnou" hodinu a odchází až po opravdu dlouhé době. Prací prý dokázal strávit i 80 hodin týdně a když se v roce 2000 oženil, musel si vzít na líbánky i svůj počítač…

Zavřený v kanceláři

Když byl id Software ještě v plenkách, zamknul se jeden z jeho největších mozků, John Romero, v kanceláři. Většina lidí by nejspíše na takový problém zavolala profesionála, ale John Carmack zvolil jiné řešení - rozsekal dveře sekerou. Ale ne ledajakou. Jednalo se o sběratelský kousek, který měl cenu 5000 dolarů.

Odešel z univerzity

Většina úspěšných lidí mají společnou jednu věc - odešli ze školy. A výjimkou není ani Carmack, který studií zanechal po dvou semestrech a vydal se na dráhu herního vývojáře. Nejprve pracoval na volné noze, potom jej ale zlákal Sodtdisk, kde se setkal Johna Romera a Adriana Carmacka.

Zakladatel Armadillo Aerospace

Carmack vždycky měl slabost pro daleké a neznámé věci. A jelikož měl k dispozici dostatek financí, založil zajímavý projekt Armadillo Aerospace. Ten měl za cíl vycvičit posádku vesmírné lodi a vyslat ji na oběžnou dráhu. Jenže v roce 2013 byl projekt "uložen ke spánku" a v roce 2015 jej skoupili jeho bývalí zaměstnanci.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Génius stojící za sérií Doom: Čtyři zajímavosti o Johnu Carmackovi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.