reklama

Pokusí se Sony prorazit s novým ovladačem?

Vytváří Sony ovladač podobný tomu od Nintenda Switch? Měl by vůbec smysl? To se dozvíte v článku.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Reddit

Potřebuje Sony nový ovladač? Tato otázka může vyznít poněkud divně, ale pokud se podíváme na Nintendo Switch, tak zjistíte, že začíná vážně konkurovat dvojici zajetých konzolí. Není to v silnějším hardwaru nebo lepším rozlišení, ale samozřejmě v jeho originálním ovladači. Ten vám umožní hrát jakékoliv kousky z tohoto stroje prakticky kdekoliv.

Japonská společnosti stojící za PlayStationem se už v minulosti snažila na výdobytky Nintenda reagovat. Předvedla to zejména v éře "Wíčka," které stavělo na pohybovém ovládání. Co udělalo Sony? Vytvořilo PS Move.

Nyní když ztrácí i přídomek nejsilnější konzole na trhu, musí začít reagovat. Na novou generaci je ještě příliš brzy a přivést na svět další vylepšenou PS4 už také nemá smysl. Proč se tedy nepokusit o ovladač podobný tomu ze Switche?

Asi by to byla pořádně drahá záležitost, ale představte si, že byste mohli hrát ty největší pecky kdekoliv a kdykoliv. Uncharted 4 ve vlaku, NHL 18 ve škole nebo Horizon: Zero Dawn během čekání na autobus… Nezní to úžasně?

img-responsive

Horizon Zero Dawn | foto: www.electrogeek.com

A představte si, že podobné úvahy nejsou vůbec nereálné. Mobilní a handheldové hraní začíná přebírat majoritní pozici na trhu a u jeho popularizace stálo samotné Sony. Vzpomeňte si na úspěch PSP nebo jeho pokračovatele PS Vita. To už je tu s námi pěknou řádku let a společnost jej stále podporuje. Není ale čas jej nahradit něčím lepším?

Právě ovladač á la Nintendo Switch by mohl být vynikajícím řešením. Nejenže by potěšil občasné hráče menších titulů, ale i lidí, pro které je hraní denním chlebem a bez pořádného AAA si svůj život nedokážou představit.

Někteří snílci dokonce vymysleli i jeho podobu. Samozřejmě do ni započítali i osobitý design PlayStationu, který je na první pohled jasně zřetelný.

Chtěli byste podobný ovladač, nebo se spokojíte s tím starým? Dejte nám vědět do komentářů!

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokusí se Sony prorazit s novým ovladačem?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.