reklama

Pokusí se Sony prorazit s novým ovladačem?

Vytváří Sony ovladač podobný tomu od Nintenda Switch? Měl by vůbec smysl? To se dozvíte v článku.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Reddit

Potřebuje Sony nový ovladač? Tato otázka může vyznít poněkud divně, ale pokud se podíváme na Nintendo Switch, tak zjistíte, že začíná vážně konkurovat dvojici zajetých konzolí. Není to v silnějším hardwaru nebo lepším rozlišení, ale samozřejmě v jeho originálním ovladači. Ten vám umožní hrát jakékoliv kousky z tohoto stroje prakticky kdekoliv.

Japonská společnosti stojící za PlayStationem se už v minulosti snažila na výdobytky Nintenda reagovat. Předvedla to zejména v éře "Wíčka," které stavělo na pohybovém ovládání. Co udělalo Sony? Vytvořilo PS Move.

Nyní když ztrácí i přídomek nejsilnější konzole na trhu, musí začít reagovat. Na novou generaci je ještě příliš brzy a přivést na svět další vylepšenou PS4 už také nemá smysl. Proč se tedy nepokusit o ovladač podobný tomu ze Switche?

Asi by to byla pořádně drahá záležitost, ale představte si, že byste mohli hrát ty největší pecky kdekoliv a kdykoliv. Uncharted 4 ve vlaku, NHL 18 ve škole nebo Horizon: Zero Dawn během čekání na autobus… Nezní to úžasně?

img-responsive

Horizon Zero Dawn | foto: www.electrogeek.com

A představte si, že podobné úvahy nejsou vůbec nereálné. Mobilní a handheldové hraní začíná přebírat majoritní pozici na trhu a u jeho popularizace stálo samotné Sony. Vzpomeňte si na úspěch PSP nebo jeho pokračovatele PS Vita. To už je tu s námi pěknou řádku let a společnost jej stále podporuje. Není ale čas jej nahradit něčím lepším?

Právě ovladač á la Nintendo Switch by mohl být vynikajícím řešením. Nejenže by potěšil občasné hráče menších titulů, ale i lidí, pro které je hraní denním chlebem a bez pořádného AAA si svůj život nedokážou představit.

Někteří snílci dokonce vymysleli i jeho podobu. Samozřejmě do ni započítali i osobitý design PlayStationu, který je na první pohled jasně zřetelný.

Chtěli byste podobný ovladač, nebo se spokojíte s tím starým? Dejte nám vědět do komentářů!

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokusí se Sony prorazit s novým ovladačem?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.