Módy lepší než samotné hry? Vybíráme pět nejlepších

Některé módy upravují jen malé části hry, jenže pak jsou tady takové, které jsou obrovské a rozsáhlé jako samostatný titul. Pět nejlepších naleznete v článku.

Black Mesa

Black Mesa FOTO: Crowbar Collective

Enderal (The Elder Scrolls V: Skyrim)

Léto je období sucha. AAA her je během toho období jako šafránu a jejich pozici musí zastoupit nezávislé tituly. Jenže největším loňským trhákem nebyla samostatná hra, ale modifikace pro The Elder Scrolls V: Skyrim. Tu vytvořilo německé studio SureAI a přineslo hladovým RPG fanouškům zbrusu nový svět, příběh s profesionálním dabingem, spoustu příšer, zbraní a možností. To vše jste si mohli (a stále můžete) stáhnout úplně zdarma!

Nehrim: At Fate's Edge (The Elder Scrolls IV: Oblivion)

Fanoušci Bethesdy to znají. Stačí jednou investovat do hotové hry a potom si mohou do sytosti užívat uživatelských prací, které jsou srovnatelné s těmi profesionálními. Mezi takové se řadí i Nehrim: At Fate's Edge, který (stejně jako Enderal) přináší zbrusu novou lokaci, budovy, města a několik hodin příběhu. Jde ale o úplně jinou hru, protože není zasazen do The Elder Scrolls univerza.

Poznámka: Modifikaci vytvořilo stejné studio, jež pracovalo na Enderalu.

Third Age: Total War (Medieval 2: Total War)

Módů s tématikou Pána prstenů vzniklo spoustu, ale žádný z nich nebyl tak dobrý jako Third Age: Total War. Ten přepracoval středověkou mapu Evropy na Středozem a zasadil do ní všechny frakce, o kterých se Tolkien v knize zmiňoval. Mohli jste si tedy zahrát nejen za "svatou čtveřici" Mordor, Železný pas, Gondor a Rohan, ale i za Orky z Gundabadu, Eriador, Arnor, Harad nebo Rhun. Počin měl dokonce kampaň, kde jste mohli provést Froda z Roklinky až k Hoře Osudu.

Black Mesa (Half-Life 2)

Když spustíte tento remake, nejdříve si myslíte, že jde o samostatnou hru. Vypadá a hraje se, jako kdyby se jednalo o další 50 eurovou pecku. Ale nenechte se zmást, jde opravdu o předělávku od fanoušků. Ta převléká první Half-Life do modernějšího enginu a co je nejdůležitější, je zdarma! Takže pokud jste první díl nehráli, máte jedinečnou příležitost jej vyzkoušet.

DayZ (Arma 2)

Arma staví na realizmu a věrném zpracování. Proto si ji vyhlédl i tvůrce populárního módu DayZ a vytvořil unikátní zážitek spojený se střílením nemrtvých a přežíváním. Jeho autor ale nakonec od tvorby upustil a udělal z něj samostatnou hru, kterou můžete pořídit na Steamu za necelých 28 euro (cca. 720 korun).

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Módy lepší než samotné hry? Vybíráme pět nejlepších

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.