reklama

Módy lepší než samotné hry? Vybíráme pět nejlepších

Některé módy upravují jen malé části hry, jenže pak jsou tady takové, které jsou obrovské a rozsáhlé jako samostatný titul. Pět nejlepších naleznete v článku.

Black Mesa

Black Mesa FOTO: Crowbar Collective

Enderal (The Elder Scrolls V: Skyrim)

Léto je období sucha. AAA her je během toho období jako šafránu a jejich pozici musí zastoupit nezávislé tituly. Jenže největším loňským trhákem nebyla samostatná hra, ale modifikace pro The Elder Scrolls V: Skyrim. Tu vytvořilo německé studio SureAI a přineslo hladovým RPG fanouškům zbrusu nový svět, příběh s profesionálním dabingem, spoustu příšer, zbraní a možností. To vše jste si mohli (a stále můžete) stáhnout úplně zdarma!

Nehrim: At Fate's Edge (The Elder Scrolls IV: Oblivion)

Fanoušci Bethesdy to znají. Stačí jednou investovat do hotové hry a potom si mohou do sytosti užívat uživatelských prací, které jsou srovnatelné s těmi profesionálními. Mezi takové se řadí i Nehrim: At Fate's Edge, který (stejně jako Enderal) přináší zbrusu novou lokaci, budovy, města a několik hodin příběhu. Jde ale o úplně jinou hru, protože není zasazen do The Elder Scrolls univerza.

Poznámka: Modifikaci vytvořilo stejné studio, jež pracovalo na Enderalu.

Third Age: Total War (Medieval 2: Total War)

Módů s tématikou Pána prstenů vzniklo spoustu, ale žádný z nich nebyl tak dobrý jako Third Age: Total War. Ten přepracoval středověkou mapu Evropy na Středozem a zasadil do ní všechny frakce, o kterých se Tolkien v knize zmiňoval. Mohli jste si tedy zahrát nejen za "svatou čtveřici" Mordor, Železný pas, Gondor a Rohan, ale i za Orky z Gundabadu, Eriador, Arnor, Harad nebo Rhun. Počin měl dokonce kampaň, kde jste mohli provést Froda z Roklinky až k Hoře Osudu.

Black Mesa (Half-Life 2)

Když spustíte tento remake, nejdříve si myslíte, že jde o samostatnou hru. Vypadá a hraje se, jako kdyby se jednalo o další 50 eurovou pecku. Ale nenechte se zmást, jde opravdu o předělávku od fanoušků. Ta převléká první Half-Life do modernějšího enginu a co je nejdůležitější, je zdarma! Takže pokud jste první díl nehráli, máte jedinečnou příležitost jej vyzkoušet.

DayZ (Arma 2)

Arma staví na realizmu a věrném zpracování. Proto si ji vyhlédl i tvůrce populárního módu DayZ a vytvořil unikátní zážitek spojený se střílením nemrtvých a přežíváním. Jeho autor ale nakonec od tvorby upustil a udělal z něj samostatnou hru, kterou můžete pořídit na Steamu za necelých 28 euro (cca. 720 korun).

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Módy lepší než samotné hry? Vybíráme pět nejlepších

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Otevřená beta Call of Duty? WWII odstartuje už v září

  3. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  4. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.