K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Vzpomínka na mrtvou dívku: The Lighthouse bude stavět na atmosféře a průzkumu prostředí

Adventura se silným příběhem a detektivními prvky z šedesátých let? To si necháme líbit!

The Lighthouse

The Lighthouse FOTO: Steam

Nezávislá scéna umí zplodit spoustu zajímavých titulů. Ukázku jsme dostali i toto léto, kdy vyšlo spoustu skvělých her v čele s Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, Black the Fall Fall, Super Blood Hockey nebo Hellblade: Senua's Sacrifice. A v budoucnu by se mezi tyto velikány mohl přidat i The Lighthouse.

img-responsive

The Lighthouse | foto: Steam

Emotivní příběh

Jde o unikátně zpracovaný thriller, který se zaměřuje na psychickou stránku. Příběh začíná 19. února 1964. Pro hlavního protagonistu Jamese Irvina jde o speciální datum. Před sedmi lety totiž ztratil jeho prvorozenou dceru Lily. Každý rok v tento den ji přinese bílou růži a zapálí svíčku na hrobě. Jenže dnes to bude jinak.

V jeho kanceláři mu přistane dopis, ve kterém ho zoufalá matka prosí o pomoc. Ztratila se jí dcera Lily a už dva roky ji neviděla. Navede tedy detektiva do majáku, kde byla naposledy spatřena a ten začne s vyšetřováním.

Atmosféra především

Bude to ale těžký úkol, jenž mu budou ještě více ztěžovat rozličné hádanky. Budete se muset potýkat i s tehdejšími limitacemi. Před padesáti lety totiž lidé neměli takové prostředky jako teď, mnohdy se tedy museli uchýlit k improvizaci. Stejně tak tomu bude i v The Lighthouse.

Vývojáři samozřejmě nechtějí podcenit ani hudební stránku. Podle toho, co jsme slyšeli v ukázkách, se velice povedla a temnou atmosféru tohoto titulu dokáže vykreslit parádně. A není se čemu divit, protože na ni pracují zkušení skladatelé, jejichž díla se objevila například ve Fallout 4 nebo Sword Coast Legends.

Pokud vás titul zaujal, můžete si jej předběžně vyzkoušet. Vývojáři totiž společně s kampaní na Indiegogo.com vypustili demo z alfaverze. 700MB atmosférickou trial verzi můžete stahovat pod tímto odkazem.

img-responsive

The Lighthouse | foto: Steam

The Lighthouse zatím nemá stanovené přesné datum vydání, platformy už jsou ale známé. Hra se má podívat na počítač skrze platformu Steam a uvidíme ji i na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Cena také není známá, dá se ovšem předpokládat, že se bude pohybovat kolem 20 eur (520 korun).

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vzpomínka na mrtvou dívku: The Lighthouse bude stavět na atmosféře a průzkumu prostředí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.