reklama

Vzpomínka na mrtvou dívku: The Lighthouse bude stavět na atmosféře a průzkumu prostředí

Adventura se silným příběhem a detektivními prvky z šedesátých let? To si necháme líbit!

The Lighthouse

The Lighthouse FOTO: Steam

Nezávislá scéna umí zplodit spoustu zajímavých titulů. Ukázku jsme dostali i toto léto, kdy vyšlo spoustu skvělých her v čele s Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, Black the Fall Fall, Super Blood Hockey nebo Hellblade: Senua's Sacrifice. A v budoucnu by se mezi tyto velikány mohl přidat i The Lighthouse.

img-responsive

The Lighthouse | foto: Steam

Emotivní příběh

Jde o unikátně zpracovaný thriller, který se zaměřuje na psychickou stránku. Příběh začíná 19. února 1964. Pro hlavního protagonistu Jamese Irvina jde o speciální datum. Před sedmi lety totiž ztratil jeho prvorozenou dceru Lily. Každý rok v tento den ji přinese bílou růži a zapálí svíčku na hrobě. Jenže dnes to bude jinak.

V jeho kanceláři mu přistane dopis, ve kterém ho zoufalá matka prosí o pomoc. Ztratila se jí dcera Lily a už dva roky ji neviděla. Navede tedy detektiva do majáku, kde byla naposledy spatřena a ten začne s vyšetřováním.

Atmosféra především

Bude to ale těžký úkol, jenž mu budou ještě více ztěžovat rozličné hádanky. Budete se muset potýkat i s tehdejšími limitacemi. Před padesáti lety totiž lidé neměli takové prostředky jako teď, mnohdy se tedy museli uchýlit k improvizaci. Stejně tak tomu bude i v The Lighthouse.

Vývojáři samozřejmě nechtějí podcenit ani hudební stránku. Podle toho, co jsme slyšeli v ukázkách, se velice povedla a temnou atmosféru tohoto titulu dokáže vykreslit parádně. A není se čemu divit, protože na ni pracují zkušení skladatelé, jejichž díla se objevila například ve Fallout 4 nebo Sword Coast Legends.

Pokud vás titul zaujal, můžete si jej předběžně vyzkoušet. Vývojáři totiž společně s kampaní na Indiegogo.com vypustili demo z alfaverze. 700MB atmosférickou trial verzi můžete stahovat pod tímto odkazem.

img-responsive

The Lighthouse | foto: Steam

The Lighthouse zatím nemá stanovené přesné datum vydání, platformy už jsou ale známé. Hra se má podívat na počítač skrze platformu Steam a uvidíme ji i na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Cena také není známá, dá se ovšem předpokládat, že se bude pohybovat kolem 20 eur (520 korun).

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vzpomínka na mrtvou dívku: The Lighthouse bude stavět na atmosféře a průzkumu prostředí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Otevřená beta Call of Duty? WWII odstartuje už v září

  3. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  4. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.