reklama

Pět nejlepších demoverzí všech dob. Hráli jste je?

Demoverze mají za cíl upoutat pozornost na plnou hru. Těmto se to povedlo na výbornou!

The Stanley Parable

The Stanley Parable FOTO: Steam

Just Cause

Demo má být jen ukázka toho, co nabízí plná hra, ale vývojáři prvního Just Cause to vzali úplně z jiného konce. Dali hráčům do vínku hák, padák a nechali je do sytosti vyblbnout. Jeho délka byla větší než u většiny tehdejších i dnešních her, ačkoliv neobsahovalo tolik funkcí.

Tony Hawk Pro Skater 2

I když se jednalo pouze o demo, nabízel Tony Hawk Pro Skater 2 ve své zkušební verzi několik základních parků a hlavně editor. S ním jste si mohli vytvořit dráhy a udělat z něj v podstatě nekonečný zážitek, aniž byste něco zaplatili.

Skate

Kde kdo pochyboval o tom, jak si vývojáři série Need for Speed poradí s úplně jiným žánrem. Pochyby ale rozprášilo už samotné demo, které vás nechalo nahlédnout pod pokličku realistické jízdy na skateboardu doplněné o řadu úžasných triků. V této trial verzi jste klidně mohli nechat hodiny a stejně jste chtěli hrát dál, což byl přesně jeho účel.

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Vývojáři vás v této ukázce nechají projít celou úvodní úrovní. Narozdíl od téměř legendárního dema prvního dílu nabízí mnohem víc možností a zábavy, kterou můžete během hraní zažít. K obelstění stráží použijete krabice, pokud budete pozorní, naleznete i disky s pornem nebo psí známky. Přitom to nejlepší si tvůrci nechali do plné verze!

The Stanley Parable

The Stanley Parable úplně redefinoval pojem demoverze. Namísto useknuté části hry nabídl fanouškům zbrusu nový zážitek, který v samotném titulu nenajdete. Vyzkoušejte si ho a uvidíte, že se jeho autorům opravdu povedlo!

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nejlepších demoverzí všech dob. Hráli jste je?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Otevřená beta Call of Duty? WWII odstartuje už v září

  3. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  4. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.