reklama

N64 dostane po dvaceti letech nový ovladač

Legendární konzole od Nintenda vyšla před více než dvaceti lety a blýskla se zejména svým originálním ovladačem. Na jeho předělávce nyní pracuje parta nadšenců.

N64

N64 FOTO: Kickstarter

N64 patří mezi nejprodávanější konzole vůbec. Byl to další povedený experiment japonských inženýrů, kteří dokázali dostat stroj do více než 32 milionů domácnosti a blýsknout se netradičním ovladačem.

Jenže parta příznivců tohoto retro kousku se shodla, že právě tato část byla její největší slabinou a vytvořila kampaň na Kickstarteru. Nová generace ovladače N64 svým retro vzhledem a mnohem lepším designem ihned získala spoustu příznivců a lidé jej okamžitě zaplatili.

Cíl tvůrců byl jasný - vybrat alespoň 13 tisíc dolarů. To se povedlo už během prvního dne a nyní čítá jejich rozpočet neuvěřitelných 95 tisíc dolarů. Tím pádem je naděje, že si tento povedený kousek budeme moct vyzkoušet i na počítačích.

Retro Fighters totiž chtějí tento ovladač vytvořit jen pro majitele Nintendo 64, počítačům se ale nebrání. Překážkou k zrealizování tohoto snu jsou hlavně větší náklady na USB přípojku a prodloužení vývoje. S takto masivní finanční injekcí by to ovšem mohli zvládnout.

Každý milovník starých her a retro designu musí být v Sedmém nebi. Projekt se zaplatil, vývoj může pokračovat a už brzy jej můžeme očekávat u nás doma. Tvůrci si navíc nestanovili vysokou cenu, tento nádherný kousek inženýrské práce tak získáte už za 20 dolarů (zhruba 450 korun)!

Témata: N64 | GAMIFIQUE.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: N64 dostane po dvaceti letech nový ovladač

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.