reklama

Roky neúspěšného hledání: Ta nejlépe schovaná tajemství všech dob

Hry často skrývají mnohá tajemství nebo narážky na pokračování. Tyto vývojáři dokázali skrýt tak dobře, že na ně roky nikdo nepřišel.

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Knight FOTO: www.batmanarkhamknight.com

Batman: Arkham Asylum

V první videoherní adaptaci Batmana od Rocksteady se nacházela pozoruhodná místnost, v níž jste mohli najít vodítka k dalšímu pokračování. Nikdo se do ní nedostal více než rok a po jejím objevení začali hráči po něčem podobném pátrat i v Arkham City.  Tam na ni první šťastlivec narazil dokonce až po třech letech, což je u dnešních titulů zázrak.

Legend of  Zelda: A Link to the Past

O této tajemné místnosti věděli hráči už dávno před oficiálním vydáním Zeldy. V roce 1990 vyhlásili v magazínu Nintendo Power soutěž, kde měli fanoušci tuto skrytou úroveň najít. Odměnou by jim pak bylo jméno v titulcích připravovaného pokračování. Prvnímu šťastlivci se to však podařilo až po více než deseti letech.

Splinter Cell: Double Agent

Jeden z designérů skryl do hry vtípek, díky němuž jste mohli zachránit tuleně. Na fór nikdo více než čtyři roky nepřišel a tak vzal jeho tvůrce spravedlnost do svých rukou a vše vyzradil veřejnosti. Kdyby to neudělal, možná bychom o něm dodnes nevěděli.

HALO 3

Další povedená hra od Bungie vyšla v roce 2007 a obsahovala zajímavý easter egg, o kterém se lidé dozvěděli až nedávno. Jeden z vývojářů Adrian Perez prozradil, že do načítací obrazovky skryl narozeninové přání pro svou manželku. Jeho odhalení bez náznaku bylo takřka nemožné, protože k aktivaci jste museli nastavit datum 25. prosince a zmáčknout všechny tlačítka na ovladači zároveň.

Trials HD

Tvůrci tohoto závodního titulu si připravili pro ty nejvěrnější fanoušky překvapení v podobě spletité hádanky. Ta se skládala z tvorby Leonarda Da Vinciho, binárních kódů, DNA sekvencí a množství dalších věcí. Řešení našli fanoušci až po třech letech od vydání.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Roky neúspěšného hledání: Ta nejlépe schovaná tajemství všech dob

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nové RPG Crypt Crawlers bude pokaždé odlišné

20.08.2017 10:56 Nové nezávislé RPG nabídne zajímavý otevřený svět a odlišné dobrodružství pro každého. Musí ale…

Film na motivy Uncharted bude podobný Indiana Jonesovi

20.08.2017 09:53 Na snímku se pracuje už řadu let, ale stále jsme neviděli výsledek. Nyní jsme se však dočkali…

Pět nejlepších demoverzí všech dob. Hráli jste je?

19.08.2017 19:30 Demoverze mají za cíl upoutat pozornost na plnou hru. Těmto se to povedlo na výbornou!

Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

19.08.2017 16:55 Středověk má svoje kouzlo, které pohltilo i spoustu vývojářů. Které hry z tohoto období byste…

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. GTA V zraje jako víno! Nový mód s ním dělá zázraky

  3. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  4. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  5. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  6. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.