reklama

PlayStation od Nintenda? Nebylo k tomu daleko

Na konci osmdesátých let spojilo Nintendo síly se Sony. Společně chtěli vytvořit novou konzoli, nakonec z toho ale sešlo...

Nintendo

Nintendo FOTO: www.engadget.com

CD-ROM technologie pro Nintendo

V roce 1988 Sony kývla na návrh Nintenda, které chtělo do nové konzole SNES zabudovat jejich novou CD-ROM technologii. Vše vypadalo nadějně až do chvíle, kdy přišla řeč na peníze. Sony si chtěla nechat všechny příjmy z CD licencí a diskuze o autorském honoráři ponechat na později.

Aktivuj na Steamu: BADC6-L9D0Y-VIK92

Asi vám došlo, že Nintendo na takovou dohodu nechtělo přistoupit. Stroj nesoucí název Play Station už ale byl oznámen a pro japonskou firmu tak nebylo cesty zpět. I přesto smlouvu vypověděla a své naděje vložila do firmy Phillips.

Sony podobné jednání uvítala, neboť už tři roky po tomto incidentu vydala svou vlastní konzoli PlayStation s CD-ROM mechanikou a spoustu zajímavými inovacemi. Nintendo naopak se svým novýs trojem příliš neprorazilo.

Play Station se dochova

Ještě před samotným zrušením celého projektu stihli inženýři vyrobit 200 prototypů, z nichž některé najdeme v rukou soukromých vlastníků dodnes. Jeden z nich se youtube kanálu "The Ben Heck Show" podařilo oživit a náležitě otestovat.

Přivést ho zpátky k životu byl ale pořádný oříšek. Nejprve technik potřeboval pochopit fungování celé konzole. Základní deska překvapivě fungovala sama od sebe, CD-ROM ovšem potřeboval trochu péče. Po výměně několika kondenzátorů se nakonec spustila. Pokud vás zajímá celý průběh, můžete se podívat na následující video:

Myslíte si, že by konzole od Nintenda a Sony měla úspěch?

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation od Nintenda? Nebylo k tomu daleko

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.