K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Pět nejlepších herních studií, které zavřely krám

V minulých letech jsme byli svědky řady krachů společností, které měly na kontě spoustu úžasných her. Tady je tichá vzpomínka na pět nejlepších.

Darksiders II: Deathinitive Edition

Darksiders II: Deathinitive Edition FOTO: Gunfire Games

THQ

Tato společnost měla pod palcem takové značky jako je Saints Row, Darksiders nebo Homefront. Už jen kvůli nim nikdo nechtěl, aby zkrachovala, ale i přes řadu opatření se to před čtyřmi roky stalo. Alespoň že jejich nejznámější IP má nyní pod ochrannými křídly THQ Nordic, která může dál pracovat na pokračováních.

Ensemble Studios

Ensemble Studios byly mistry na strategie. Na světlo světa přivedli Age of Mythology, Age of Empires, Halo Wars nebo Star Wars Galactic Battlegrounds, ovšem ani to nedopomohlo k jejích zářné budoucnosti. Kolem roku 2009 začal majitel studia Microsoft masově propouštět a následně celé studio zařízl.

Lionhead Studios

Toto skvělé studio dopadlo pod "ochrannými křídky" Microsoftu úplně stejně jako to předešlé. V dobách své největší slávy bylo vedeno Peterem Molyneuxem, který společně se svým týmem vytvořil úžasnou strategii Black and White a ještě lepší RPG sérii Fable. Před rokem ale jeho vlastník zrušil vývoj Fable Legends a celou partu rozpustil.

 

Maxis Emeryville

Příspěvek studia Maxis byl pro herní průmysl opravdu nedocenitelný. Do rukou fanoušků rozdalo miliony kopií her The Sims, SimCity a také originálního Spore. V roce 2015 ale začali masivní škrty. Většina zaměstnanců byla přesunuta do jiných vývojářských domů a samotný Maxis nakonec zavřel svůj krám.

Zipper Interactive

Zipper interactive stojí za řadou povedených stříleček. Jednou z prvních opravdu vydařených byl MechWarrior 3, největší úspěch ale zaznamenali se sérií SOCOM. Poslední hru vydali v roce 2010 na PS Vita a o dva roky později zavřeli krám.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pět nejlepších herních studií, které zavřely krám

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.