reklama

Vydělal miliony "hraním," teď si založil vlastní firmu

Hacker s krycím jménem Manfred vydělal miliony díky nedostatkům v jejich bezpečnosti. Během své kariéry vystřídal řadu her a nyní radí firmám, jak podobným jednáním zabránit.

Lineage 2

Lineage 2 FOTO: www.alphacoders.com

Chtěli jste si někdy vydělávat hraním? Jeden hacker tvrdí, že nalezl způsob, jak z vašeho koničku udělat práci číslo jedna.

Nedávno prý počítal svůj "lup" a zjistil, že během své kariéry vydělal víc než 390 trilionů dolarů ve zlaťácích. Pokud bychom to přepočítali na reálnou měnu, dostali bychom se na 60 až 70 trilionů amerických dolarů.

K takovému bohatství ale nepřišel úplně poctivě. Ve hrách hledal díry a svým uměním je pak dokázal donutit, aby mu v inventáři přistály předměty nedozírné hodnoty. Ty pak mohl prodávat na internetových aukčních portálech a vydělávat na nich peníze.

Manfred, jak mu všichni říkají, tak nevyužíval svých schopností k získání výhody v kompetitivních kláních, ale k zisku. A zajímavé je, že za jeho dlouhou "kariéru" na jeho nekalá jednaní nikdo nepřišel.

Do tohoto byznysu vstoupil už v roce 1997 ve hře Ultima Online. Tehdy přišel na způsob, jak vymazat domy ostatních hráčů a připravit je o kořist, což mu umožnilo postavit si mnohem větší stavení, než by si mohl normálně dovolit. Jeden svůj výtvor pak vystavil na eBay, kde se kousek vydražil za téměř 2000 dolarů. Takto tedy postavil více než sto domů a prodal je za podobné částky.

Postupem času začal drancovat i ostatní hry. Jeho přítomnost zaznamenali v Lineage 2, Shadowbane, Dark Age of Camelot, Lord of the Rings Online, Final Fantasy XI, RIFT, Age of Conan, Star Wars New Republic, Guild Wars 2 a dalších populárních titulech posledních dvou dekád.

Nyní už se ale tomuto lukrativními byznysu nevěnuje. Založil si vlastní firmu, kde svým klientům předává cenné zkušenosti a radí vývojářům, jak podobným konáním předejít. Odchodem jednoho hackera se ale tento problém nadobro nevyřeší...

Témata: Lineage 2 | GAMIFIQUE.cz
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vydělal miliony "hraním," teď si založil vlastní firmu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Pět věcí, kterým se při hraní neubráníte. Děláte je taky?

18.08.2017 18:40 Aktualizováno Pokud hrajete hry, určitě jste už vyzkoušeli některou z těchto činností.

Krásné góly a spousta krve: Takový hokej jste ještě nehráli

18.08.2017 16:51 Zmlaťte rozhodčího do krve, porážejte své protihráče jako stromy a dávejte krásné góly. Takový…

Staňte se andělem v novém módu pro TES: Skyrim

18.08.2017 15:52 Chtěli jste si někdy zahrát za toto mýtické stvoření z bible? Nyní máte jedinečnou příležitost!

Pronikněte do myslí vrahů v nejnovější hororové hře

18.08.2017 11:53 Observer míchá cyberpunk s hororem. Povedla se hra? To se dočtete v naší recenzi.

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. GTA V zraje jako víno! Nový mód s ním dělá zázraky

  3. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  4. Nová generace hraní: Intel už brzy odhalí svoje procesory

  5. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  6. Pět nejhorších obalů her v historii. Nic šílenějšího už nenajdete

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.