reklama

Co jste nevěděli o Metro: Exodus

Během E3 byl oznámen další díl z oblíbené série Metro. Proto jsme pro vás vyzobali několik zajímavostí a spojili je do jednoho článku.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Polygon

Cyklus dne a noci

Důležitou součástí v novém Metro: Exodus bude cyklus dne a noci. Jeho přesná role zůstává skrytá, ale vzhledem k všudypřítomným příšerám a nebezpečným anomáliím očekáváme něco podobného jako v Dying Light.

Osady

Podle vývojářů máme očekávat i zabudovaný systém frakcí. Ve hře tedy budeme běhat z jedné osady do druhé, infiltrovat ty nepřátelské a hledat spojence mezi těmi přátelskými. Uvidíme, jak se tento prvek vyvine oproti posledním dílům.

Hratelnost založená na vašich rozhodnutích

V minulých dílech jste museli provádět rozhodnutí, které měly vliv na další průběh hry. Nejinak tomu bude i v Metro: Exodus, který se k této oblíbené mechanice vrátí.

Vlak

Zahlédli jste na konci traileru vlak? Tak si můžete být jistí, že jej uvidíte i ve hře. Ten bude fungovat nejen jako dopravní prostředek pro vaši hlavní postavu, ale také jako místo, kde se můžete spojit s ostatními hráči. Vývojáři jej popisují jako osadu na kolečkách, takže jsme zvědaví, jak ji zakomponují.

Výroba

Výroba předmětů byla v celé sérii klíčovou mechanikou a nemusíte se bát, v pokračování rozhodně chybět nebude. Svět nahoře je totiž drsný a abyste v něm přežili, potřebujete co nejlepší zbraně. A proč si byste si je nevylepšili, když máte tu možnost?

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Metro: Exodus

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Otevřená beta Call of Duty? WWII odstartuje už v září

  3. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  4. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.