Akrobatka i kouzelnice: Pět nejlepších herních hrdinek

Hry jsou plné ženských hrdinek. Některé zaujmou spíše svými tělesnými proporcemi, ty další pak svým úžasně napsaným charakterem. Výběr těch nejlepších naleznete v našem článku.

Soul Calibur

Soul Calibur FOTO: Krow's Graveyard - YouTube

Cortana (Halo)

I když je Cortana jen umělou inteligencí, sama sebe identifikuje jako ženu. A v Halo: Combat Evolved ukázala, že umí být člověkem více než samotný Master Chief. Ve hře vám pomůže s taktikou a v příběhu sehraje klíčovou roli při záchraně celého lidstva.

 

Faith Connors (Mirror's Edge)

Mirror's Edge zbořil hned dva stereotypy. Do té doby si lidé mysleli, že hry z pohledu první osoby musí obsahovat zbraně a ženy v hlavní roli zase musí vypadat jako pornohvězdy. Faith je atletické postavy bez abnormálních proporcí, která se snaží vydobýt spravedlnost pro svoji neprávem odsouzenou sestru. Během několika hodin se s ní dokážete dostatečně seznámit a zjistíte, že jde o opravdu okouzlující postavu.

Ellie (The Last of Us)

The Last of Us mělo hloubku a nejednoho fanouška chytilo za srdce. Mohla za to zejména jedna z hlavních protagonistek Ellie, kterou vývojáři napsali perfektně. Ve hře se mnohokrát setkáte se "střetem dětského světa s tím dospělým" a dalšími nezapomenutelnými momenty, které vám ještě nadlouho uvíznou v hlavě.

 

Lara Croft (Tomb Raider)

Lara Croft má všechno, co by od ní mužský fanoušek očekával a přidává k tomu i spoustu dalších osobitých vlastností. V rebootu série z roku 2013 se z prsatého stroje na zabíjení stala neškodnou mladou dívčinou, jejíž oko nikdy nespatřilo mrtvolu. Sice ji to během chvíle přešlo a na prvotní známky její nevinnosti už upomínalo jen neustálé hekání, i tak šlo o zajímavou změnu.

 

Yennefer (Zaklínač 3: Divoký hon)

Fanoušci knih čekali opravdu dlouho, než se CD Projekt RED "uráčil" přidat do hry jednu z hlavních postav celého univerza. A vývojářům se přesně povedlo vystihnout její povahu. Yennefer je, stejně jako ve své předloze od Sapkowského, impulzivní, svá a rozhodně si nenechá nic líbit.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Akrobatka i kouzelnice: Pět nejlepších herních hrdinek

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.